ye-logo.v1.2

На підготовку до місцевих виборів буде більше часу

Економіка 1012

Про те, як поставилися представники різних партійних організацій області та органів місцевого самоврядування до перенесення дати провед

Микола Вавринчук, заступник голови облдержадміністрації:
«Перенесення виборів є доволі логічним рішенням – політичні сили просто не мають достатньо коштів для проведення потужної передвиборчої кампанії одразу після президентських виборів. Хоча, думаю, що їх проведення не забариться, і вже восени вони відбудуться. Інша справа, що хотілося б, щоб вони проходили за відкритими списками, і кожна людина знала за кого голосує. Щоб не виникало ситуації, коли ми «купуємо кота в мішку», бо ж від того, хто буде знаходитися в депутатських кріслах, залежить подальша доля розвитку усіх сфер Хмельниччини. Усі розмови про те, що я буду балотуватися у мери обласного центру, не відповідають дійсності.  Сергій Мельник дуже потужний керівник з великим досвідом управлінця та, загалом, людина, котра на своєму місці. Єдине, що йому не вистачає – це справжніх професіоналів у власній команді. Якщо такі люди з’являться поруч, то робота нинішньої мерії буде набагато ефективнішою. І я на місцевих виборах підтримуватиму його кандидатуру».

Михайло Войтюк, заступник голови обласної організації Партії регіонів:
«Перенесення виборів, на моє переконання – правильне рішення. Бо потрібно, щоб суспільство відійшло від шоку, викликаного президентськими виборами. Боротьба була складна, у тому числі й психологічно. Тому людям потрібен час для того, щоб все пережите переосмислити і  восени підійти до виборів більш підготовленими.  І хоча за кілька місяців реальних результатів роботи нового президента ще не буде видно, однак його дії, стратегію та ідеологію будівництва держави можна зрозуміти. Адже в останні роки в Україні сповідували імпортно залежну ідеологію, державним мужам не потрібне було власне виробництво, вони імпортували продукцію низької якості з-за кордону. У Президента Віктора Януковича інша ідеологія будівництва держави – розвиток національного виробництва. І на перший план виступає не імпорт, а експорт власної продукції. І суспільство оцінить, хто є справжнім господарем у країні. Й восени оцінка народом діяльності нової влади буде справедливою. З іншого боку, держава зможе фінансово підготуватися до виборів».

Віктор Гайшук, заступник голови Хмельницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина»:
«Відміна парламентських виборів – незаконна. Це політика проти України. І ми категорично проти такої політики, яку диктує нині Партія регіонів. Ми проводили активну підготовку до проведення місцевих виборів, в осередках партійних організацій обговорювалися кандидатури, які можуть бути підтримані для внесення в списки до місцевих рад, а тому будемо боротися за те, щоб у Верховній Раді таки прийняли закон про проведення виборів в найближчий час. Кандидати на посади мерів міст у нас є, тобто жодних проблем з кадрами не існує. На такі посади будемо висувати найавторитетніших». 

Микола Приступа, мер Хмельницького з 2002 по 2006 рік, депутат міської ради нинішнього скликання, заступник голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва:
«Щодо відміни виборів до місцевих органів влади, які мали відбутися 30 травня цього року, ставлюся досить нормально. Можливо, це навіть до кращого. Адже згідно з тими змінами, що були внесені до Конституції, тепер у нас міський голова обирається на один термін  (чотири роки), а депутати міських рад на інший (п’ять років). Перенесення дати місцевих виборів, а саме виборів депутатів місцевих рад, на пізніше приблизить дату обох виборів – депутатів та мера. Як на мене, це буде непогано. Врешті-решт, у Конституції не сказано, що вибори мають відбутися саме 30 травня, там сказано, що вони мають бути у 2010 році. Так що навесні ми обиратимемо депутатський корпус місцевих рад, чи восени – великої різниці, як на мене, немає. Крім того, перенесення виборів на пізнішу дату може бути виправдане ще з однієї причини. Потрібно внести зміни у законодавство щодо виборів депутатів. Зараз це теж обговорюється у Верховній Раді. Народні депутати пропонують дві системи виборів – за мажоритарною або за мажоритарно-пропорційною системами. Як на мене, варто було б повернутися до мажоритарної системи, коли депутатів обирали не за партійними списками, у яких «світили» лише першу «п’ятірку», а за округами. Тоді депутатський корпус був набагато якісніший, адже депутати були б дійсно знаними та шанованими у місті людьми, виборці обирали би особистостей, а не голосували за «партійну ідею». Можливо, якщо місцеві вибори призначать на пізніше, зміни, що стосуються місцевих виборів, до законодавства встигнуть внести, і тоді ми обиратимемо місцеві ради уже за іншим принципом. Щодо того, чи буду я та моя команда брати участь у виборах до Хмельницької міської ради, то час покаже».

Віктор Коліщак, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, депутат Хмельницької міської ради, голова обласної організації політичної партії „Єдиний Центр”:
«Вважаю, що рішення, яке прийняла Верховна Рада про скасування місцевих виборів 30 травня, було політичним, а не правовим. Депутати „Єдиного Центру” не підтримували це рішення, адже потрібно змінювати систему місцевих виборів, а не дату їх проведення. Парламенту потрібно терміново оголосити дату місцевих виборів, які повинні відбутися до кінця цього року. Верховна Рада має діяти виключно в межах законодавчого поля.
Потрібно якнайшвидше прийняти зміни до законодавства щодо проведення виборів саме на основі відкритих партійних списків. Це дозволить повернути відповідальність у владу, посиливши зв’язок депутатів із виборцями. Принципова позиція „Єдиного Центру” – місцеві вибори повинні проходити за новою виборчою системою, яка передбачає відкриті виборчі списки кандидатів у депутати до місцевих рад та вибори міських голів у два тури.
Законопроект щодо запровадження змін вже пройшов обговорення в комітетах парламенту і готовий до прийняття. Тому перепон для прийняття цих законодавчих змін немає. Як на мене, виборцю потрібно повернути право самому визначати, хто достойний представляти його інтереси і у місцевих радах, і у парламенті».

Костянтин Омельчук, голова обласної організації Української народної партії:
«З одного боку, ми вже були готові до бою. Ми призначили керівників штабів, склали списки, підготували передвиборчі програми, намітили кандидатів на посади сільських, селищних та міських голів. З іншого ж боку, нам залишається більше часу на підготовку до виборів. Але невизначеність завжди вибиває з колії.  Тим паче, що конкретної дати виборів ще не назвали. А без цього  важко розпланувати роботу, скласти графіки виїздів у райони, села, спланувати зустрічі з людьми. До того ж, може змінитися виборче законодавство.  Хоча, ми у цьому виборчому процесі планували застосовувати елементи відкритих партійних списків. Тобто, кожен кандидат у депутати закріплений за відповідним округом. І той, хто набере менше голосів виборців, має поступитися своїм місцем тому, хто набрав більше голосів (навіть якщо цей кандидат стоїть першим у списку, а інший – десятим)».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую