ye-logo.v1.2

Олесь Вітряний: „Перш ніж щось робити для людей, спитай у них, чи їм це потрібно”

Економіка 1968

У 14 років він очолив спочатку міську, а через кілька місяців й обласну молодіжну організацію „Тризуб” імені Степана Бандери. У 24 – став начальником обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Нині депутат обласної ради Олесь Вітряний – голова обласної громадської організації „Комітет моніторингу діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування”. На запитання, чи можна зробити нашу владу ефективнішою, він заявляє, що можна, але для цього потрібно взяти її під контроль.
– Мета нашої організації, створеної у липні 2008 року із числа членів та керівників молодіжних організацій, – нагляд і контроль за органами влади.
За цей час нами порушено 29 справ. Свою роботу ми не будуємо на скандалах, але й мовчати на прояви свавілля і непрофесійності не будемо.
Перше, з чого ми почали, це звернулися до влади, тобто, до обласної державної адміністрації, обласної ради, районних адміністрацій і міськвиконкомів з пропозицією про співпрацю. Але відповіді отримали від голови обласної ради, Хмельницького та Нетішинського міських голів, голови Красилівської районної ради та Старосинявської райдержад- міністрації. А це багато про що говорить.
– Хто вас фінансує?
– Переважно підприємці, але, оскільки ми контролюємо владу, вони не хочуть, щоб їх згадували, боячись „наїздів”. Адже не секрет, наскільки „згуртовані” представники влади.
До нас звернувся чоловік, який, працюючи таксистом, потрапив у ДТП. Винною в ній була дорожня служба, яка не поставила попереджувальний знак. Але доручили займатися цією справою рідному брату людини, яка очолює ту дорожню службу. Працівники ДАІ переписували свідчення, і для таксиста все могло б закінчитися погано. На щастя, один із „даішників” вийшов на пенсію і засвідчив, що його змусили переписати свідчення.
– Чи були у вас справи, де ви виявилися безсилими в боротьбі з рішеннями влади?
– На жаль, так. Це – горезвісне будівництво, що ведеться по Проскурівській, на місці магазину „Пів-денний Буг”. Магазин – це частина будинку, тому, при будь-якому будівництві, потрібно питати згоди мешканців, але в цьому випадку ніхто нікого не питав. Люди підняли шум, суди виносили заборони, втрутилася прокуратура... На день-два будів- ництво зупиняється, після чого знову йде повним ходом.
Ми допомагали, навіть організували пікет біля міської ради, але, на жаль, там задіяний бізнес, гроші...
– Чим займається комітет зараз?
– Нещодавно ми готували акцію в Кам’янець-Подільському районі проти закриття терапевтичного відділення в селі Жванець. Справа в тому, що голова райдержадміністрації Ростислав Ярема мав намір закрити відділення, очевидно для того, щоби продати приміщення лікарні під туристичний комплекс, тим більше, що споруда знаходиться на березі річки Дністер. Замість лікарні, де обслуговувалися мешканці 18 сіл, мали створити амбулаторію сімейного типу, яка б ютилася в одній кімнатці. Така ж ситуація склалася і з відділенням районної лікарні у Старій Ушиці. Пан Ярема заявив, що приміщення лікарні буде продано під курортний заклад.
На щастя, втрутилися облдержадміністрація, облрада та правоохоронні органи. Але тепер районна державна адміністрація хоче відмовитися від лікарні у Жванці та передати її на баланс сільради.
Однак, буквально на днях проведення акції було відмінено. За останніми даними, всі проблемні питання щодо фінансування лікарні знято. Це є прикладом, коли голос громади було почуто завдяки її активності.
...Зараз ми займаємося справою незаконного перебування та діяльності на посаді лісовогриновецького голови пана Грицини. Крім обвинувачень у господарській недбалості, які висунули йому депутати сільської ради, були й такі, як фальсифікація документів та незаконне призначення працівників виконкому сільської ради. Так секретарем сільської ради самовільно, без відома депутатів, Грицина призначив особу, яка не є депутатом сільської ради, тому, за законом, не може обіймати цю посаду, але її дядько – перший заступник голови Секретаріату Президента.
...Сьогодні ми досліджуємо ситуацію по Хмельницькому району, де 20 з лишнім гектарів землі головою райдержадміністрації віддані адвокатській конторі для... ведення сільського господарства. Це – сільськогосподарські поля, але в угоді написано, що там може здійснюватись будівництво. У нас є копії документів, на яких ця територія розділена на ділянки по 10 соток на продаж.
Своєю діяльністю ми намагаємося популяризувати нову філософію для посадовця: „Перш ніж щось робити для людей, спитай у них, чи їм це потрібне”. І допомагаємо абсолютно всім, починаючи з того, що сусід переніс межу, і закінчуючи глобальнішими і скандальнішими темами.
– Пане Олесь, Ви є депутатом обласної ради. Чи могли Ви підняти питання проти членів своєї фракції?
– Дайте тему. Для нас немає різниці: свої, чужі... Якщо Ви скажете, що хтось із них порушує закон, ми завжди будемо на Вашому боці.
Оскільки це не етично, я цим займатись не буду. Але в мене є заступник, працівники, які й розбиратимуться у Вашому питанні.
Ми ще ні перед ким не зачинили двері, але нам потрібні факти і свідки. Комітет відкритий до співпраці...

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую