ye-logo.v1.2

Земля подешевшала

Економіка 1023

Торгівля нею перестала приносити прибутки

Земля в Україні продовжує дешевшати. На думку експертів, темпи падіння вартості сотки будуть затяжними й істотними.
Ще рік тому земля була чи не найходовішим товаром, нині ж вона практично незатребувана, і її перепродаж перестав бути способом легкого збагачення.
Чимало наших співвітчизників свого часу «піднімалися» на тому, що, враховуючи постійне зростання вартості землі, скуповували ділянки, а через кілька місяців, підготувавши усі необхідні документи, вигідно перепродували. При цьому рахуючи прибутки мільйонами. Проте ситуація різко змінилася,  і ті, хто вчасно не  встиг цього зробити, нині рахують втрати. 
... Протягом останніх дев’яти місяців вартість землі падала з астрономічною швидкістю. За словами експертів, її вартість знизилась на 10-15 відсотків  у гривні та на 50 відсотків – у доларах.
Але навіть обвал цін не вплинув на попит на землю.
Як розповіли нам в агентстві нерухомості «Експерт», нині ділянки не купують взагалі. І це при тому, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року ціна за сотку впала з 2-3 тисяч доларів до тисячі. І це, стверджують аналітики, не межа. «Цінове дно» ще не досягнуте, особливо у приміських територіях. «За землю нині взагалі ніхто не питає, – сказали нам в агентстві. - І коли в минулому році, незважаючи на нереальну ціну, в більшості випадків сформовану спекулятивною діяльністю, був попит саме на ділянки, то тепер - на квартири (хоч ціни на них поступово пробують підняти), або вже готові будинки».
Те ж саме ми почули і в «Атланті», і в «Ідеалі».  
Хоча, деякі власники ділянок, сподіваючись незрозуміло на що, планують продати землю за таку ж ціну, як і до кризи. Так у Лезневому за сотку просять в середньому 1,5-2 тисячі доларів, біля «Катіону» – 3 тисячі. А в ближніх Гречанах ділянку «під комерцію, з усіма комунікаціями і площею всього 12 соток» сподіваються продати за... 128 тисяч доларів!
Втрату інтересу до землі ріелтори пов’язують з різким подорожчанням будматеріалів. Кажуть, найближчим часом ділянки мало кого цікавитимуть.
…Проте, в той час, як колишні ділки рахують втрати, інші, менш заможні,  отримали, нарешті, можливість здійснити свою давню мрію і стати власником земельної ділянки. Так, у Дубовому, для прикладу, можна придбати ділянку площею 18 соток з усіма комунікаціями всього за 10 тисяч доларів.
Особливо радіють іноземці, які не скуповують землі для спекулятивних цілей, а лише під солідні інвестиційні проекти. Проте наша область цього не відчула. Як сказали нам в управлінні економіки Хмельницької облдержадміністрації, іноземні інвестори завжди цікавилися нашим землями, однак нині, а період економічної кризи, їхня активність слабкіша, ніж в докризовий період. 
... Передбачається, що у вересні ціна на землю впаде ще на кілька відсотків. В окремих регіонах України - досить відчутно (за словами аналітиків – удесятеро). І тоді торгівля, можливо, трохи оживиться. Проте, у будь-якому випадку, про колишні надприбутки власникам землі доведеться забути. Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую