ye-logo.v1.2

«Майдан-2» розпочнеться з нас», –

Економіка 1881
Фото: ridne misto

заявили підприємці Хмельниччини, невдоволені антикризовими кроками влади.

Перший тиждень лютого розпочався з акцій протесту, на які вийшли приватні підприємці нашої області. І, як переконані мітингуючі, бізнес одними акціями не обійдеться! Якщо, звісно, їхні умови не виконають… Отож, що ж змусило представників малого та середнього бізнесу вийти на майдан у Хмельницькому, з’ясовував кореспондент «Є Поділля».

Попереджувальна акція
Ще 30 січня підприємці попередили, що вийдуть на майдан Незалежності. «Бізнес потерпає, - заявила голова організації роботодавців «Хмельниччина» Надія Погосян. – Основною причиною економічної кризи в Україні є політика. У нас криза системи влади! Саме владна бездіяльність спровокувала акції протесту. Ті заходи, які вживає уряд та Верховна Рада України, йдуть урозріз із тим, що потрібно насправді робити. Вони зробили ставку на малий та середній бізнес, як наповнювачів бюджету. Здається, влада просто не розуміє, які умови потрібно створити, щоб вийти з кризи».
«Якщо не відмінять антисуспільні закони, ми вдаватимемося до радикальних дій, але в межах діючого законодавства, - зазначив славутчанин Ігор Піголь з товариства підприємців «Край». – Досить вірити популістським гаслам! Складається враження, що у нас тотальне суспільне божевілля. Так жити і працювати не можливо. «Майдан-2» розпочнеться з нас». Б’ють на сполох і перевізники пасажирів. За словами віце-президента Союзу автоперевізників Хмельницької області Петра Стецюка, через день автобуси перевіряють різні контролюючі органи. «Їхня мета одна – поповнити бюджет у будь-який спосіб, - зауважує Петро Сергійович. – Ми не розуміємо й того, чому з нас – платників єдиного податку, вираховують податок на додану вартість. Такого немає в жодній області країни!». 30 січня Петро Стецюк оголосив, що другого лютого на майдані Незалежності в Хмельницькому пройде акція протесту автоперевізників. А деякі райони в цей день можуть залишитися без автобусного сполучення. Таку акцію він назвав безстроковою. Коли не братимуть з них ПДВ, не тиснутимуть з усіх боків, а кількість пільгових перевезень приведуть у відповідність з фінансуванням, тоді ситуація стане кращою... На тиск із боку податківців скаржився й Михайло Козинець з яромолинецької громадської організації «Наша сила». «Органи влади в районах фактично самоусунулися від справ підприємців, - заявив пан Козинець. – А минулої п’ятниці ринок у Ярмолинцях закрився за 10 хвилин! І все завдяки перевіркам податкової. Ми на межі виживання. Лише за місяць цього року в Ярмолинецькому районі 700 людей стали на біржу праці, тоді як така кількість непрацюючих була за цілий 2008 рік!».

Лише погрози. Поки що?


Перевізники вкотре вимагали у влади повернути гроші за перевезення пільговиків, або встановлювати кількість пільгових місць у автобусах відповідно до фінансування.
Отож першими на майдані з’явилися автоперевізники. Акція, яка відбулася другого лютого під стінами облдержадміністрації, чисельністю мітингуючих не вразила. Однак, за словами тих, хто стояв на майдані, головне - не кількість, а якість. Відзначимо й те, що автобуси в усіх районах області, попри попередження автоперевізників, все ж таки вийшли на рейси. «Ми виважено підійшли до цього питання, і вирішили не влаштовувати страйк, – заявив Петро Стецюк. – Адже розуміємо, що люди, які користуються нашими послугами, не винні в тому, що відбувається у країні. Та й чиновникам, за великим рахунком, мабуть, байдуже, курсує транспорт між селами та містами, чи ні. Вони ж на ньому не пересуваються». Отож перевізники вкотре вимагали у влади повернути гроші за перевезення пільговиків, або встановлювати кількість пільгових місць у автобусах відповідно до фінансування. Ну, і звісно, не стягувати з перевізників ПДВ, оскільки ті працюють на спрощеній системі оподаткування. Наче проміжним підсумком мітингу мала стати зустріч із губернатором. Однак… «Нас прийняв перший заступник голови облдержадміністрації Микола Дерикот, - зазначив наступного дня віце-президент Союзу автоперевізників Хмельницької області. – Але нічого конкретного вирішити так і не вдалося». А тому, мабуть, і не дивно, що 3 лютого перевізники знову були на майдані.

Термін – до першого березня
«Ситуація, яка склалася через політику уряду, бездіяльність влади на місцях, змушує нас зупиняти підприємства, звільняти людей, - заявила Надія Погосян. – Ми перестали платити податки, тому що нічого не заробляємо! Я наведу приклад: один із членів нашої організації (роботодавців «Хмельниччина» – прим.авт.) у листопаді перерахував до бюджету 22 тисячі гривень, у грудні – 5 тисяч гривень, у січні – нуль! Тобто ми не можемо давати ті кошти, за які виплачуватимуть пенсії, зарплати бюджетникам, соціальні виплати тощо. Це просто катастрофа. І заяви, що бюджет країни виконаний на 101 відсоток - це брехня. Ми знаємо, які гроші перераховуємо. І якщо сьогодні не підтримати малий та середній бізнес, то Україна просто загине, як країна». Підприємці наводять приклад багатьох західних країн, де влада через фінансово-економічну кризу знизила податковий тягар на представників малого та середнього бізнесу, знаходить необхідні ресурси для кредитування підприємництва. А тому й вимагають від уряду та Верховної Ради нормалізувати банківську систему, щоб забезпечити фінансову підтримку бізнесменам, знизити податковий тиск та ввести мораторій та перевірки всіх контролюючих органів на період кризи. До того ж, вже є такі законопроекти. Отже, за словами мітингуючих, їх потрібно негайно прийняти. Це слід зробити до першого березня. Якщо ж ні, то… «Ми вважатимемо, що така влада нам не потрібна, а тому вимагатимемо не зміни персоналій у владі, а зміни системи самої влади, правил гри, - каже Надія Петрівна. – Вимагаємо прийняти закони про державну службу, про Кабінет Міністрів, які не дозволять чиновникам зухвало себе вести. Покладуть на них і обов’язки, а не тільки якісь права. Вони мають відповідати перед народом за те, що роблять, перебуваючи на посадах». «Не за це ми стояли на майдані в 2004 році, - каже Ігор Піголь. – Не такого життя ми хотіли. Якщо не будуть негайно прийняті закони, які дадуть змогу нам нормально працювати, то такій владі місце на узбіччі історії».

«Дістали!»
Саме з таким гаслом на сьогодні на 12 годину під стінами облдержадміністрації запланований черговий мітинг. «Дістали! Досить!» – всеукраїнська акція протесту, учасники якої вимагають від влади виконати шість умов. Одна з яких – встановлення мораторію на введення нових податків і зборів та на збільшення тих, що вже існують.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую