ye-logo.v1.2

«Потрібно змінити виборчу систему», –

Економіка 1303

каже голова Хмельницького обласного осередку Комітету виборців України Юрій Ануфрієв

Дослідження, яке провели обласні відділення Комітету виборців України, вказують на те, що вже близько десяти політичних сил України почали готуватися до виборів. На Хмельниччині, за словами Юрія Ануфрієва, найактивніше себе поводять «Батьківщина», «Народний Союз «Наша Україна», «Народна партія», Партія регіонів, Українська народна партія та «Свобода». «Однак, виборча система, яку ми сьогодні маємо, незадовольняє нікого, окрім тих, хто представлений в парламенті, – зазначив Юрій Анатолійович. – Але навіть при такій системі на наступних парламентських виборах до Верховної Ради України можуть пройти 6-8 політичних сил».
На думку фахівців Комітету виборців України, відомі політичні сили втрачають свою популярність, оскільки їхня боротьба за владу призвела до «втоми» виборця. А діюча виборча система довела до перетворення багатьох партій в закриті корпоративні структури. «Найприкріше, що виборці в нашій області майже не можуть потрапити на прийом до народних депутатів, – зазначає голова Хмельницького обласного осередку Комітету виборців України. – У громадських приймальнях народних обранців прийом здійснюють, як правило, їхні помічники. І лише Олександр Буджерак, фактично, працює із виборцями. Він приймає стільки людей, скільки до нього приходить. Але ж за нашою областю закріплені 13 депутатів. Найбільше їх від «Нашої України» та БЮТу. Є по одному від КПУ та Партії регіонів. Вважаю, що 13 парламентарів на 20 районів – цього достатньо!»
Проаналізувавши дані, зібрані під час моніторингу, КВУ переконує, потрібно змінити виборчу систему. На парламентських виборах запровадити систему відкритих регіональних списків, а на місцевих – повернутися до мажоритарної системи. Ну, і звісно, підвищити прозорість фінансування політичних сил та партіям публікувати річні фінансові звіти. «Ми ж не знаємо, звідки в партій гроші і це, вважаю, дуже важливе питання, – пояснює Юрій Анатолійович. – Якби це все було прозоро, то можна було б зробити багато цікавих висновків».
До речі, в травні по всій Україні проведуть «праймеріз» – попереднє голосування за відкритими регіональними списками. На Хмельниччині такі вибори пройдуть за допомогою Інтернету. «Майже місяць триватиме «праймеріз», а в червні ми оголосимо результати», – зазначив пан Ануфрієв.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую