ye-logo.v1.2

Досить піаритися!

Економіка 1338

Подібні заклики неодноразово лунали на сесії Хмельницької міської ради

Чим ближче до президентських виборів, тим цікавішими стають зібрання народних обранців в обласному центрі. Безумовно, депутати вирішують безліч важливих питань для міста, але, здається, не забувають і про наближення 17 січня 2010 року, коли обиратимемо Президента. Не виняток - і тридцята сесія…

Побили агітатора
Депутатська фракція Партії регіонів висловила свою стурбованість криміногенною ситуацією в Хмельницькому, яка склалася під час виборчої кампанії. «Декілька чоловіків напали на двох жінок-агітаторів кандидата в Президенти України Віктора Януковича, - заявив депутат Анатолій Лаврентій. – Сталося це 25 листопада о 15.00 на вулиці Курчатова. Невідомі, застосовуючи фізичну силу, рвали та розкидали агітаційні матеріали. Перехожі викликали міліцію, а чоловіка, який захищав жінок – жорстоко побили». На думку Анатолія Степановича, напад на намет, в якому працювали агітатори Януковича, має політичне підґрунтя. «Молодики заявляли, що підтримують одного з кандидатів. Однак, щоб не було політичної конфронтації, прізвища я не називатиму»,– зазначив депутат «регіонал». Пан Лаврентій поставив вимогу правоохоронцям, щоб ті якомога швидше розслідували кримінальну справу та забезпечили порядок у місті.

Скажемо Європі – «ні»!
Міська рада після виступу депутата Ігоря Сабія підтримала звернення обласного осередку «Свободи». В ньому йшлося про скасування угоди з Європейським Союзом про реадмісію нелегалів. «З першого січня Україна зобов’язалася приймати у себе всіх нелегальних мігрантів, які потрапили до ЄС через український кордон, - повідав Ігор Михайлович. - Наша держава змушена утримувати їх або відправляти додому за кошти українських платників податків, а це, як мінімум, тисяча доларів за особу! Експерти вже підрахували, що наступного року в Україні отабориться щонайменше 150 тисяч нелегалів з Центральної Азії та Африки. Більшість цих мігрантів потрапляють в Україну транзитом із Росії, Білорусі чи держав Кавказу, однак повернути їх туди Україна не зможе - ці країни, на відміну від нашої, не підписували з ЄС угоди про реадмісію. Ми будемо змушені годувати чужих нелегалів, не маючи навіть правових підстав відправити їх на батьківщину». Отже, Хмельницька міська рада, підтримавши «свободівців», звернулася з проханням до Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів України негайно скасувати угоду з ЄС.

Епідемія в головах
Такий висновок напрошувався під час розгляду змін до бюджету міста. Особливо тоді, коли начальник фінансового управління Наталя Степанова зазначила, що у змінах передбачається витратити гроші на те, що «купувалося» під час епідемії. Тобто, фактично, погасити борги. «До прикладу, ми брали маски з резервного фонду, який зараз потрібно поновити, щоб бути готовими до другої хвилі епідемії», - пояснив міський голова Сергій Мельник. Однак декого зацікавило, куди ж поділися ті маски. «Нам надали інформацію, що були роздані 38 тисяч марлевих пов’язок, - заявив депутат Ігор Сабій. – Ми зателефонували на ринки міста і...»… Ігор Михайлович зачитував цифри, які назбирав. Вийшло, що стільки пов’язок не роздали. Щоправда, інший міський обранець Валерій Таратасюк, запевняв присутніх, що це неправдива інформація. «Я лише на свій ринок отримав 10 тисяч пов’язок, які згодом були роздані», – зауважив Валерій Романович. А ось депутат Анатолій Лаврентій почав обурюватися через те, що маски роздавали банкам. «Невже вони такі бідні та нещасні, що не могли їх купити?» – запитував Анатолій Степанович. Дехто не розумів, чому дали, до прикладу, 800 масок приватній фірмі «Стожари» чи тисячу – громадській організації «Я – хмельничанин». А деякі з депутатів намагалися поставити крапку в своєрідних «епідеміологічних суперечках», вигукуючи: «Досить піаритись! Давайте голосувати». Врешті-решт, зміни до бюджету міста на 2009 рік прийняли. Однак до головного фінансового документа ще повернуться на позачерговій сесії, оскільки обласна рада (вже після міської сесії) внесла зміни до бюджету Хмельниччини. А щодо масок, то про них згодом знову почули…

«Проковзали»
Депутати міської ради розглянули 53 питання, й не за всі  проголосували «за». Зокрема, не підтримали проект рішення, за яким передбачалося дати землю одному з приватних підприємств на вулиці Свободи, 2/1. Ці 2639 квадратних метри належать Хмельницькому палацу творчості та  юнацтва. Однак, право на користування землею мали б віддати приватній структурі (кажуть, що її співвласником є депутат міської ради, заступник губернатора Віктор Коліщак), яка планує побудувати там критий льодовий майданчик. Такий, як у парку імені Франка. Але ж було зауваження юристів, що землю для ковзанки потрібно виставляти на аукціон. Однак чимало міських обранців, здавалося, були згодні віддати квадратні метри і без торгів. «Хочу всім повідомити, - звертаючись до колег розпочав пояснювати деякі нюанси законодавства депутат Володимир Швець, - що Верховна Рада України прийняла зміни до земельного кодексу, який ще не підписав Президент. І коли він їх підпише, то ми зможемо надати земельну ділянку для цього спортивного майданчика без проведення аукціону». Почувши це, мер Хмельницького Сергій Мельник запропонував перенести розгляд питання на іншу сесію, коли зміни до земельного кодексу будуть підписані главою держави. «Бо ми зараз приймемо рішення, дамо землю, а завтра прокуратура подасть протест, - зауважив Сергій Іванович. – То давайте трохи зачекаємо». А от депутат Олександр Палій наполягав на тому, щоб дали землю «вже». Щоправда, колеги його не підтримали, і, щоб не було протесту прокуратури, вирішили почекати на підпис Президента України до прийнятих Верховною Радою змін до земельного законодавства. Олександр Володимирович після цього виглядав спантеличеним, а в кулуарах дорікав деяким депутатам: «Бачите, які ви… Коли вас потрібно підтримати, то ми голосуємо. А коли я вас прошу, то…»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую