ye-logo.v1.2

Такі схожі, але, водночас, різні

Економіка 1475

У Хмельницькому завершилися дебати між представниками кандидатів у Президенти України

В приміщенні громадської організації «Асоціація жінок у бізнесі» завершився проект «Чого хочемо ми, що обіцяють вони» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Нагадаємо, в його рамках проходили фокус-групи серед різних груп населення, під час яких вивчалася громадська думка: що, в першу чергу, має зробити Президент, якого українці оберуть 17 січня 2010 року. За підсумками опитування, новообраний гарант Конституції має подолати корупцію та хабарництво, покращити екологію, подбати про здоров’я нації, будівництво соціального житла (доступність ринку житла, отримання земельної ділянки для будівництва власної оселі тощо). І саме представники кандидатів у Президенти України під час дебатів, які провела «Асоціація жінок у бізнесі» «доповідали», як їх лідер долатиме ці перепони. У минулому випуску «Щоденника виборця» були «обіцянки» представників Костенка, Литвина, Тягнибока, Симоненка, Мороза, Ющенка та Пабата. Останніми ж на дебати прийшли…

Тимошенко – Янукович
На думку заступника керівника обласного виборчого штабу кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко Віктора Гайшука, для подолання корупції потрібна політична воля. «І Юлія Володимирівна від слів вже перейшла до реальних дій, – зазначив пан Гайшук. – Ми будемо ініціювати судову реформу, бо суддів мають обирати, а не призначати. Скасуємо судовий збір для малозахищених». «Хто б не став Президентом, Верховна Рада України має зняти депутатську недоторканність, – заявив довірена особа кандидата в Президенти України Віктора Януковича Іван Дунець. – Потрібно й чітко розмежувати повноваження всіх гілок влади». Екологічна безпека країни, за словами пана Дунця, залежатиме від того, як працюватиме економіка. «Екобезпека вимагає значних коштів, щоб можна було передбачити техногенні катастрофи, впровадити нові проекти тощо», – резюмував довірена особа Януковича. Його опонент акцентував увагу на лабораторіях з перевірки продуктів харчування, завезених з-за кордону та впровадженні нових технологій зі спалювання вугілля. А ось покращити наше здоров’я зможе доступна медицина. «Потрібно створити таку систему, щоб, незважаючи на гаманець, людина могла б отримати медичну допомогу, – заявила довірена особа Тимошенко. – Запровадимо й медичні каси. А за три роки всі лікарні будуть оснащені автомобілями та необхідним обладнанням». «Будуть гроші – буде все, - зазначив Іван Дунець. – І Янукович ставить завдання – 10% внутрішнього валового продукту має йти на охорону здоров’я та освіту. Ці дві сфери – питання номер один в усьому світі». А ось будувати житло Віктор Янукович націлився доволі жваво. За 10 років – мільйон квартир для молоді, працівників бюджетної сфери, малозабезпечених сімей. Тобто, в кожній області та Криму понад 3800 квартир щороку, або ж по 38 стоквартирних будинків. Крім цього, і Янукович, і Тимошенко обіцяють нам доступні кредити на житло.

Гриценко – Тігіпко
Жорстку відповідальність за хабарництво, скасування недоторканності та відкриту й прозору владу обіцяє кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко. Його позицію оприлюднив довірена особа Борис Беспалий. На думку ж керівника регіонального штабу кандидата в Президенти України Сергія Тігіпка Миколи Катеренчука, потрібно викрити джерела корупції та змінити систему влади. «Питання довкілля та фізичного розвитку людей взаємопов’язані, - вважає пан Беспалий. – Тому ми пропонуємо прийняти екологічний кодекс України. До того ж, Україна на своїй екології може заробляти гроші. Наприклад, продавати іншим державам квоту на парникові викиди». «Нам в області потрібна лабораторія, яка дасть відповідь, з чого зроблені наші продукти, – зазначив пан Катеренчук. – Крім того, для покращення екологічної безпеки слід скоротити кількість контролюючих органів, а відповідальність перевіряльників посилити». Здоровий спосіб життя – ось це, на думку представника Тігіпка, покращить здоров’я нації. Крім того, він виступає за сімейну медицину. А ось на думку довіреної особи Гриценка, перш за все потрібно визначити перелік медичних послуг, які держава надаватиме безкоштовно. Від цього й «відштовхуватися».  А, щоб люди мали житло, має бути бюджетна підтримка усіх громадян – відсотки по кредитах держава має сплачувати усім однаково. Щоправда, як додав пан Беспалий, молодь все-таки повинна мати пільгові умови. Тігіпко ж пропонує створити банки розвитку та земельні банки, змінити систему погодження виділення земельних ділянок тощо.

Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. This project was supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую