ye-logo.v1.2

Іван Гладуняк голосуватиме за Юлію Тимошенко

Економіка 1021

Голова обласної ради розповів про свою громадянську позицію та про те, як складаються справи на Хмельниччині

«Ми пережили надзвичайно складний рік, – заявив голова Хмельницької обласної ради Іван Гладуняк. – Відбувся значний спад у багатьох галузях, починаючи з промисловості, завершуючи будівництвом. Вважаю, що причиною цього стало те, що система управління всіх гілок влади спрацювала не належним чином. Разом із цим, бюджети області та районів були виконані». А ось говорити про те, яким буде 2010 рік для Хмельниччини, поки що зарано. Адже немає головного фінансового документа України, а, відповідно, відсутній бюджет і Хмельницької області. Щоправда, Іван Васильович сподівається, що вже наприкінці лютого чи на початку березня, коли вщухнуть політичні баталії в країні, Верховна Рада України прийме бюджет-2010. «Пріоритети обласної ради в цьому році будуть такими ж, як і минулого року – освіта, охорона здоров’я, культура та будівництво доріг», – зазначив Іван Гладуняк. Планує голова облради завершити ремонт в обласному драмтеатрі імені Старицького та навести порядок у Меджибожі.

Помаранчевий вибір
Попри те, що зустріч голови обласної ради з журналістами була присвячена підсумкам соціально-економічного розвитку в 2009 році, кореспондент «Є Поділля» поцікавився у «нашоукраїнця» Івана Гладуняка про його політичні уподобання під час президентських виборів. «Ніколи не буду з біло-блакитними, бо це суперечить моїм поглядам та переконанням. Я голосуватиму за Юлію Тимошенко, – зазначив Іван Васильович. – До першого туру про це не говорив, бо мав «політичний контракт» з «Нашою Україною», кандидатом від якої був Віктор Ющенко. Зараз із легкістю можу заявляти про те, що підтримую Тимошенко. По-перше, вона теж учасник помаранчевого майдану. По-друге, ті ідеї, які сповідує Юлія Володимирівна, близькі подолянам, про що свідчать понад 40 відсотків голосів на її підтримку у першому турі». Врешті-решт він закликав… просто прийти на вибори та обрати одного з двох кандидатів. «Той, хто голосує проти всіх, той голосує проти себе, – вважає голова обласної ради. – Не йти на вибори – ще ганебніша позиція, яка означає, що людині наплювати на те, яким шляхом піде Україна. А тому  закликаю всіх прийти 7 лютого та віддати голос за одного з кандидатів у Президенти. За кого саме – це вже вибір кожного».

«Цукровий прогноз»
Не оминули увагою і ситуацію на цукровому ринку області. Цукор дорожчає не днями, а годинами, а далі… «Є два прогнози – поганий і дуже поганий, – каже Іван Гладуняк. – В державі немає цільової програми, і вона скорочує цукрову галузь. У нас нині реально працюють лише чотири цукрові заводи, і то завдяки потужним інвесторам. Тому поганий прогноз – у нас збережуться лише ці заводи. А дуже поганий – в державі майже нічого не залишиться від цукрової галузі. Немає підтримки, немає політики… І там, «на горі», думають, що краще завезти чужий цукор, ніж виготовляти свій».

У Сатанові на одну проблему стало менше?
Понад рік державне підприємство «Хмельницьккурортресурс» не могло отримати ліцензію на видобуток мінеральних ресурсів у Сатанові. І ось, нарешті, диво сталося. Разом із цим, проблем від того у перлині Поділля не поменшало. «На жаль, грабіжницькі підходи на родовищі стримують соціально-економічний розвиток Сатанова, – вважає голова обласної ради. – Сільська рада пороздавала землі й продовжує це робити, а в Києві  видають ліцензії на видобуток мінресурсів всупереч Конституції та законам України. Хіба буде в Сатанові порядок? З будь-якого спірного рішення потрібно звертатися до суду. А судді у нас хто? Виносять рішення на користь тих, хто прийшов до них з мішком грошей. Однак обласна рада все одно судиться і має багато судових позовів. Є у нас одне рішення, яке абсолютно незаконне, і всі інші судді, які його бачили, кажуть, що воно таке. Але ж суддя його якось прийняв! Подали апеляцію на це рішення, і судові засідання постійно переносяться».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую