ye-logo.v1.2

І мертвим, і живим

Економіка 1168
Фото: Олександр Таран

Подоляни вшанували пам’ять невинних жертв Голодомору всеукраїнською хвилиною мовчання та запаленими свічками

На центральній площі Хмельницького зібрався кількатисячний натовп небайдужих громадян, представників влади та духовенства. Маленькі мерехтливі вогники червоних свічок у руках хмельничан і, навіть, сльози на очах – таким був настрій мітингу-реквієму.
„Ми всі жертви Голодомору, бо кожен втратив частину свого коріння, – сказав Іван Гавчук, голова Хмельницької обласної держадміністрації. – Пам’ять – нескінченна книга, і тіні загиблих ще довго переслідуватимуть сущих”.
Символічними „душами загиблих” у небо злетіли білі повітряні кульки. Таку символіку придумала режисер дійства Наталя Небелюк.
Вшанувальна процесія пройшла вулицями міста до Ангела скорботи і завершилася покладанням квітів до пам’ятника.
Акції відбулися у всіх районах області.
В Нетішині також згадували замордованих голодом земляків. У місті енергетиків пройшов тематичний вечір, презентовано фільм про художницю-скульптора Світлану Лелях, яка встановила по всій країні майже 30 пам’ятників та меморіальних дошок жертвам Голодомору та репресій. Сама Світлана Мефодіївна відзначила, що вечір-реквієм пройшов на дуже високому рівні.
„Я дуже вдячна за допомогу заступникам  генерального директора ХАЕС Віктору Демидюку, Сергію Ілющенку та Альвіні Шестак, – каже Світлана Лелях. – Фільм створено завдяки нетішинській поетесі Ганні Митюк та працівникам телебачення ХАЕС”.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую