ye-logo.v1.2

Базарники, тримайтесь!

Економіка 1736
Поки ТСЦ «Поділля» лякає пусткою, в інших містах будують нові базари.. Фото: Сергія ПРИЩЕПИ.

Кияни поміняють Хмельницький на Житомир?

Хмельницький речовий ринок, який здавна славиться своєю популярністю не тільки в західних, а й центральних і навіть східних областях України та в прикордонних регіонах ближнього зарубіжжя і нині є одним з найпотужніших в Україні, в недалекому майбутньому може частково втратити покупців. Принаймні, такий невтішний висновок напрошується з прогнозу столичних соціологів, які нещодавно досить активно підключилися до проекту будівництва аналогічного торговельного комплексу в сусідньому Житомирі. У своїх дослідженнях фахівці ставлять за мету спрогнозувати для майбутніх підприємців ймовірні потоки відвідувачів, їх потреби, платоспроможність та інші характеристики.
В опублікованих висновках цікавим виявився прогноз стосовно географії міст, покупці з яких будуть відвідувати тамтешній речовий ринок. Крім жителів Житомирської області, чи не найбільша кількість намічається киян, позаяк під час поїздок у західні області вони якби не хотіли, але аж ніяк не зможуть обминути на своєму транзитному шляху сучасного великого (навіть по київських мірках) ринку. Та, либонь, найцікавішим є той факт, що значну кількість відвідувачів складатимуть столичні покупці, котрі «перекочують» з хмельницького «товчка», який вони регулярно відвідують завдяки помірним цінам. Тим паче, що орендарями житомирського ринку стало багато підприємців з Хмельницького. І цілком закономірно, що свою київську «клієнтуру» вони захочуть перевербувати у Житомир.
Та й взагалі, прогнозується, що житомирський ринок буде користуватися великою популярністю у киян не тільки завдяки помірним, набагато нижчими, ніж у столиці цінам, а й порівняно невеликою відстанню – поїздка займе максимум півтори години.
Незначну частку потенційних покупців, які поміняють хмельницький «товчок» на Житомир, складуть також мешканці сусідніх Вінницької та Рівненської областей, на територіях яких немає великих ринкових комплексів з широким товарним асортиментом. Вони, завдяки простій транспортній доступності до Житомира, будуть частими гостями нового ринку.
Наразі, поки що ніхто не досліджував, яку частку потенційних відвідувачів через відкриття у Житомирі речового ринку втратять хмельницькі торговці. І чи не призведе це до зростання цін?

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую