ye-logo.v1.2

Коло спрощенців обмежили

Економіка 2781
Фото: Валерій Іванюк

Єдиний податок, за новим Податковим кодексом, – розкіш, яку матимуть далеко не всі підприємці

Податковий кодекс, через який страйкують сотні тисяч підприємців з усієї України, невдоволення яким досі у Хмельницькому збирає на майдані людей, таки ухвалений. І норми, які викликали найбільше невдоволення підприємців малого та середнього бізнесу, – затверджені. На жаль, щоб з'ясувати, чиї інтереси було враховано в Податковому кодексі, а чиї – ні, кореспондентам «Є Поділля» не вдалося ознайомитися з остаточною редакцією прийнятого документа. На момент, коли верстався номер, на офіційному сайті Верховної Ради його розміщено не було. Є лише проекти. Тому, враховуючи, що під час голосування депутати прийняли тисячі поправок, ми можемо лише припускати, що нового українцям очікувати від прийнятих норм, котрі, як очікується, набудуть чинності з 1 квітня 2011 року.
Положення, проти яких виступає частина підприємців, стосуються спрощеної системи оподаткування. В новому Податковому кодексі ця система зазнає змін, зокрема обмежує коло підприємців, які можуть на неї претендувати. Ключова зміна, яка внесена в правове регулювання спрощеної системи оподаткування – юридичні особи позбавлені права працювати на єдиному податку. Натомість кодекс обіцяє їм нульову ставку податку на прибуток, якщо їхній річний оборот не перевищуватиме 3-х мільйонів гривень. Зменшиться і перелік видів діяльності на єдиному податку. Його не зможуть сплачувати особи, які займаються фінансовою діяльністю, операціями з нерухомістю, оптовою торгівлею, роздрібною торгівлею через інтернет і торгові автомати, а також юристи, аудитори, бухгалтери, консультанти тощо.
Що ж до фізичних осіб-підприємців, то відтепер за спрощеною системою оподаткування зможуть працювати підприємці, річний дохід яких становить до 600 тисяч гривень при наявності касового апарату і до 300 тисяч гривень – без нього. Ставки єдиного податку будуть визначатися місцевою владою в залежності від чисельності населення населеного пункту: при населенні до 150 тисяч осіб – від 20 до 200 гривень, 150-500 тисяч осіб – від 20 до 400 гривень. З населенням більше 500 тисяч людей – від 20 до 600 гривень. Також врегульована ситуація із випадками перевищення виручки підприємцями, які сплачують єдиний податок. В такому випадку «надприбуток» понад встановлену річну межу буде обкладатися 15-відсотковим податком.
Число найманих працівників у платників єдиного податку скорочується з 10 до 4 осіб (тільки в ресторанному господарстві можна буде наймати 8 осіб).
В новому варіанті Податкового кодексу депутати також передбачили нові види перевірок для податківців та надали їм можливість застосовувати адміністративний арешт майна підприємців у разі невиконання ними своїх обов'язків. Також депутати залишили в кодексі пункти про оподаткування депозитів фізичних осіб, яке має бути впроваджене в 2015 році, і податок на нерухоме майно. Так на квартири, площею більше 120 квадратних метри, і будинки, більші 250 квадратних метрів, ставка податку з 2012 року складе 1-2,7 відсотка від мінімальної зарплати за 1 квадратний метр додаткової площі. З 1 грудня, наприклад, мінімальна зарплата – 922 гривні, й розмір ставки був би 9,22-24,9 гривні.
У 3,2 раза буде збільшена і щорічна ставка податку на земельні ділянки – до 1,44-3,36 гривні за квадратний метр в залежності від розміру населеного пункту.
Серед іншого, Рада підвищила акцизний збір на бензини та дизпаливо. Хмельницькі підприємці, які вже понад тиждень підтримують акцію непокори, кажуть, що це стане поштовхом до того, що товари і послуги найближчим часом подорожчають. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую