ye-logo.v1.2

В економіку Хмельницького вкладено 4,5 мільярда гривень інвестицій

Економіка 1899
Новий протитуберкульозний диспансер з дня на день прийматиме хворих.. Фото: автора

третину цих коштів складають інвестиції в будівництво

Як стверджує заступник Хмельницького міського голови Іван Прокопець, наше місто чи не єдине в країні, будівельній галузі якого криза не завдала нищівного удару. «Якщо в більшості міст України спад будівництва в межах 50 відсотків, то в нас – лише на 13», - каже він. І що головне, нині продовжують зводитися соціальні та культурні об’єкти, заклади медичної сфери. Найяскравіші приклади, якими може похвалитися місто, - міський протитуберкульозний диспансер, житловий будинок для працівників освіти та охорони здоров’я, скейт-парк, спортивний комплекс ДЮСШ № 3 та новий ринок. В планах – будівництво двох льодових палаців.   

Маємо новий протитуберкульозний диспансер
Приміщення міського протитуберкульозного диспансеру будівельники здали в експлуатацію кілька днів тому – якраз напередодні свого професійного свята. Зводити медичний заклад почали ще три роки тому, однак через кризу будівництво дещо затягнулося. Втім, будівельники постаралися, і вже нині на місці старого яблуневого саду постала ошатна будівля поліклініки та денного стаціонару медзакладу. На будівництво цього об’єкта місто витратило 12 мільйонів гривень. Поки що тут ще пахне свіжою столяркою, однак медики вже потроху починають перевозити обладнання та меблі зі старого приміщення.
Поруч з будівлею зведено котельню та новітню станцію знезараження.
Ще один соціальний об’єкт – спортивний - будівельники планують здати напередодні Дня знань. Нині спорткомплекс на вулиці Прибузькій, зі спортзалом на тисячу квадратних метрів, вже фактично готовий до того, щоб приймати дітей. Тренуватимуть тут гравців з міні-футболу та гандболу. Скільки коштів місто витратило на будівництво цього об’єкта – підрахувати важко, оскільки його зведення розтягнулося майже на 16 років. Інтенсивно добудовувати спорткомплекс почали два роки тому. За цей час будівельники освоїли 4,2 мільйона гривень.

Ринок «Європа» на 100 мільйонів
От на що у нас не шкодують грошей, то це на будівництво ринків. Торгівля нині - рушій прогресу. Вкладають у цей бізнес гроші чималі, і плани в інвесторів – грандіозні. Новий ринок розкинувся одразу за існуючими нині на вулиці Геологів (в бік мікрорайону Гречани) на двох гектарах землі. Втім, як виявилося, за ним будуватимуться й інші: вже нині для цього виділено близько десяти гектарів пустуючих земель.
Експерти оцінюють будівництво нового ринку в 100 мільйонів «зелених». Як виявилося, вклав гроші у цей проект колишній вінничанин, а нині – мешканець Сполучених Штатів. Директор генпідрядної компанії Ігор Жебелєв зізнається, що переконував бізнесмена вкласти гроші саме у цей проект досить довгенько. Навіть довелося зафільмувати, як наші «базарники» стоять по коліна у воді і як мерзнуть в люті морози, а влітку – потерпають від спеки.
Будівельники обіцяють, що новий ринок матиме і принципово новий підхід до торгівлі. Комфорт тут, кажуть, буде на першому місці - і для покупців, і для продавців цих торгових точок. Він матиме два поверхи, площею 25 тисяч квадратних метрів, та власну інфраструктуру: газо- та водопостачання, кафе, екскалатори, стоянку на 1200 автомобілів.
«Ринок матиме назву «Європа», - каже директор генпідрядної будівельної компанії Ігор Жебелєв. – Перед тим, як його будувати, ми опитали тисячі людей на старих ринках і визначили, чого саме нині їм не вистачає для комфортної роботи. А тому намагаємося тут створити такі умови, яких потребують вони».
Скільки вартуватиме квадратний метр торгової площі – невідомо. Однак вже через місяць-другий буде створений відділ, котрий займатиметься реалізацією торгової площі. Її, до речі, не здаватимуть в оренду, а лише продаватимуть у приватну власність. Та якщо вдатися до простої арифметики, то враховуючи суму інвестицій та кількість торгових місць, можна вирахувати, що одне коштуватиме десятки тисяч «зелених».
Завершити будівництво ринку планують вже за рік.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую