ye-logo.v1.2

Готуйте гаманці!

Економіка 1752
Незабаром ціни нас можуть знову здивувати.. Фото: із архіву редакції

Ціни на продукти харчування зростуть

Як нещодавно повідав народний депутат, перший заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, нинішня ситуація в аграрній галузі істотно змінилася на краще. За його словами, свідченням тому є факт, що «навіть в умовах небувалої спеки та посухи аграрний сектор за підтримки уряду працює без зривів, і нинішня ситуація відрізняється від того хаосу, який спостерігався в минулому році при уряді Тимошенко».
Проте, факти говорять про те, що нічого доброго на нас не чекає. І, окрім газу, дорожчатимуть хліб, гречка, цукор, молочні продукти…

Їстимемо чорний хліб
Так, голова організації роботодавців Хмельниччини, голова асоціації приватних пекарів і кондитерів України Надія Погосян впевнена, що ціни на хліб зростуть. Основним фактором є те, щопідняття цін на газ теж потягне на собою подорожчання хліба.
Але, якщо піднімати ціни в таких умовах, як у нас, купівельна спроможність населення з підняттям цін на газ та інші комунальні послуги падатиме, і більшість змушена буде купувати чорний хліб, а от стосовно того, купити булочку чи ні, вже подумає.
Щодо інформації про те, що на Хмельниччині зафіксована рекордна врожайність зернових культур, і що наша область вперше за роки незалежності займає перше місце в Україні з результатом 31,8 центнера з гектара, то до подібних заяв Надія Петрівна ставиться скептично. «Багато фанфар, - каже вона. - Нас переконують в тому, що все йде догори, насправді ж ні громадяни, ні бізнес, з яким я працюю, цього не відчули».

Гречка стане делікатесом?
За даними Міністерства аграрної політики України, оптово-відпускна ціна на гречану крупу в Україні за липень зросла на 15 відсотків. Пов’язують це з тим, що, як стверджує статистика, в Україні залишилося менше місячних запасів цієї крупи. Тому експерти прогнозують: кілограм гречки може подорожчати вже у серпні з 8 до 10 гривень.
А після збирання нового врожаю ціна хоч і дещо знизиться, але все ж таки буде вищою минулорічного рівня, оскільки в поточному році виробництво цієї  культури в Україні нижче, ніж у попередніх.
А от виконавчий директор ТЗОВ «Хмельницький комбінат хлібопродуктів».
Олександр Гуменюк поки що нічого прогнозувати не взявся, оскільки гречку тільки почали косити. За його словами, дійсно може бути таке, що перші партії зерна будуть дорогими, а коли піде вал, ціни впадуть. Проте, за його словами, нині за тонну гречаного зерна пропонують 4,5 тисячі гривень, тоді як у минулому році - всього 2 тисячі.

Ціна цукру – під питанням
Як пріоритетний напрямок вирощування сільгоспкультур, аграрії області цьогоріч обрали саме вирощування цукрових буряків і навіть збільшили їх площі аж на третину – до 38 тисяч гектарів. І хоч це досить затратна культура, (гектар цукрових буряків потребує від селянина 7-10 тисяч гривень капіталовкладень), але з кожним роком буряківництво стає все рентабельнішим. Однак спрогнозувати ціну на цукор наразі подільські аграрії не беруться. «Все залежатиме від урожаю цукрових буряків та цін на паливно-мастильні матеріали, – каже начальник управління агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації Олег Стрілецький. – Їх розпочнемо збирати у вересні. Наразі ж точно відомо, що на теренах нашого краю перероблятимуть цукрову сировину, як і торік, п’ять цукрових заводів».

Молочні продукти знову подорожчають
Так стається щороку: влітку «молочко» дешевшає, з осені – починає потроху дорожчати. Молокопереробники не приховують, що так буде і цьогоріч. Однак, наскільки саме може зрости ціна на молочні продукти – наразі на підприємствах мовчать. Втім, спеціалісти кажуть, що ціна молокопродуктів в магазині безпосередньо залежатиме від ціни на молочну сировину. «Те, що літній період характеризується зниженням ціни на молоко, сметану, сири – спостерігається з року в рік, - погоджується начальник управління агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації Олег Стрілецький. - Влітку молока, як правило, більше, тож ціна на сировину дещо знижується і це, в свою чергу, тягне за собою і зниження ціни на молочну продукцію. Взимку – молока меншає, в умовах конкуренції ціна на сировину зростає, що впливає і на вартість готової продукції. З іншого боку, низька закупівельна ціна на молочну сировину не влаштовує селян. Ми мусимо їх захищати, аби зберегти поголів’я великої рогатої худоби. Бо якщо селяни здаватимуть молоко за безцінь, то дуже скоро вони взагалі можуть відмовитися тримати корів у своїх господарствах. Наразі ми намагаємося контролювати, аби молокопереробні підприємства не занижували ціни на сировину. Так, нині молоко від населення вже приймається в межах 1,60 – 1,80 гривні за літр, тоді як тиждень-два тому воно було на 30-40 копійок дешевше. Прогнозуємо, що взимку літр молока від населення коштуватиме не менше 2,40 – 2,50 гривні. Це справедлива ціна. Звісно ж, це не може не позначитися й на цінах на готову продукцію».
Столичні економісти, зокрема, прогнозують, що в такому разі ціна за кілограм твердого сиру буде 60-70 гривень. Причому, всі вони в один голос твердять, що тотальне підняття цін нам треба чекати після виборів у листопаді... Тож готуйтеся до дорогої зими.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую