ye-logo.v1.2

«Після підняття цін на газ субсидії будуть отримувати 50 тисяч сімей подолян», –

Економіка 1930
«Умови надання субсидій будуть максимально спрощені», – каже Світлана Іванівна.

стверджує начальник головного управління соціального захисту населення Світлана Лукомська

Цьогорічна система надання субсидій повинна змінитися впродовж найближчого місяця. Як саме це відбуватиметься і що нового при її нарахуванні чекатиме жителів Хмельниччини ми поцікавилися у начальника головного управління соціального захисту населення Світлани Лукомської.
– Світлано Іванівно, Нацкомісія з регулювання енергетики України затвердила нові роздрібні ціни на природний газ для населення, а також для підприємств комунальної теплоенергетики. В свою чергу, має посилитися соціальний захист населення при оплаті житлово-комунальних послуг. У чому це полягатиме?
– Із введенням нових тарифів оплату послуг ЖКГ держава чітко розмежувала тих, кому вона має надавати компенсаційні дотації, від тих, хто їх загалом не потребує. З цього року планується плату громадян за житлово-комунальні послуги при призначенні житлової субсидії зменшити з 20 до 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Для сімей, які складаються лише з непрацездатних громадян, та для сімей, до складу яких, крім працездатних громадян, входять інваліди I чи II групи або діти до 18 років, і середньомісячний дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць, розмір витрат планується зменшити з 15 до 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.
Виходить, що субсидіями будуть охоплені ширші верстви населення. До прикладу, люди, які отримують середню зарплату або середню пенсію.
– А на яку площу призначається субсидія?
– Субсидія надається на площу, яка не перевищує встановлених нормативів. При призначенні субсидії норму володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються, виходячи з 21 квадратного метра на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 квадратного метра на всіх зареєстрованих, а для осіб, які зареєстровані в однокімнатній квартирі, – на загальну площу, незалежно від розміру квартири. В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї, субсидії можуть призначатися на більшу, понаднормову площу житла. Це відбувається за рішеннями місцевих органів виконавчої влади або комісій, які ними утворюються.
– Що нового нас очікує при оформленні субсидій?
– Щодо умов надання субсидій, то вони будуть максимально спрощені. Відтепер громадяни будуть звільнені від обов'язку надавати для призначення субсидій довідки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг. Така інформація надаватиметься цими організаціями на запит органів праці та соціального захисту населення. Таким чином, буде значно скорочено перелік документів і збільшено кількість отримувачів субсидій. Для тих же, хто вже отримує субсидії після зростання ціни на газ, перерахунок субсидій буде проведено автоматично. З серпня 2010 року для призначення житлової субсидії громадяни надаватимуть такі документи: заяву, декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, довідки про доходи кожної зареєстрованої особи, якими підтверджується інформація про доходи, надана у декларації. Це стосується працездатних осіб. А пенсіонерам взагалі не потрібно надавати довідки про розмір пенсії – інформацію про їхні доходи органи соціального захисту отримають з відділень Пенсійного фонду.
– А чи можна подати заяву на призначення субсидії, якщо не вистачає деяких документів?
– Так.  Громадяни можуть протягом місяця з дня подачі заяви донести необхідні документи. При цьому субсидію буде призначено з місяця надходження заяви.   Хочу звернути увагу на такі моменти: за умови звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального сезону, вона надається на весь опалювальний період. У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.   
– Громадяни, у яких є заборгованість за комунальні послуги, також мають право на субсидії?
– Заборгованість не є перешкодою для отримання цієї допомоги. Також громадянам, які через стан здоров’я та вік не можуть прийти у районне відділення, наші співробітники оформлять документи вдома. Ми знаємо цих людей, тож вони не залишаться поза нашою увагою.
– А в яких випадках субсидія не призначається?
– Субсидія не призначається, якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні громадяни, які протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, не працювали, не навчалися, не перебували на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу. Також при визначенні права на призначення субсидії враховується майновий стан громадян. Зокрема, субсидія не призначається, коли у володінні зареєстрованих на житловій площі осіб або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або транспортний засіб, що перебуває в експлуатації не більше 10 років, та житлове приміщення, придбане не більше року тому.                
– І нарешті, куди необхідно звертатися за призначенням субсидії та які документи подавати?               
– Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноваженої особи сільської чи селищної ради) та надати такі документи: паспорт, заяву, довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про їх доходи і майновий стан.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую