ye-logo.v1.2

Як народжується пломбір?

Економіка 1817

Лише фахівці знають, що на виробництво морозива витрачається близько 24 годин, в процесі яких маса нагрівається до плюс 86оС і охолоджується до мінус 18оС

Подивитися на приготування улюбленого для мільйонів ласунів десерту – морозива ми вирушили на одне з місцевих підприємств – Хмельницьку маслосирбазу. Виявилося, до того, як морозиво потрапляє до вафельного стаканчика, воно проходить кілька ці- кавих етапів.
Отже, історія народження морозива починається, перш за все, з відбору сировини. За рецептурою класичний пломбір, звісно ж, не обходиться без головного інгредієнта – коров’ячого молока. До нього також додають сухе молоко – збиране та незбиране, вершки, вершкове масло, воду, ваніль, стабілізатори та цукор-пісок.
«При виробництві морозива – перевірка сировини – один з найважливіших етапів, – каже нача- льник цеху переробки молока Хмельницької маслосирбази  Антоніна Кащук. – Як правило, у виробничий цех надходить сировина, яку ретельно дослідили у власній акредитованій лабораторії та у відділі якості на відповідність сертифікатам, нормативним документам, фізико-хімічним та мік- робіологічним показникам. Після огляду сировина ретельно готується до виробництва. Наприклад, цукровий пісок і сухе молоко просіюють. Цей процес необхідний для того, щоб ніякі сторонні домішки не потрапили до морозива».
Далі усі інгредієнти для морозива завантажують до спеціального чану для варіння та змішують з очищеною водою і ароматичними добавками, які й визначають смак продукту. До пломбіру, як правило, додають лише ваніль. Суміш морозива нагрівають до 40 градусів протягом 20-25 хвилин, до повного розчинення інгредієнтів.
Наступний етап, котрий проходить морозиво, – гомогенізація. Під час цього процесу суміш піддається певному тиску, причому залежно від жирності морозива тиск змінюється. Цей етап необхідний для того, щоб маса мала однорідну консистенцію, а жирові кульки розбилися до однакового розміру.
Після цього морозиво проходить один із найважливіших процесів – пастеризацію. Саме пастеризація знищує всі мікроорганізми, які потрапили до суміші з компонен- тами і робить морозиво безпечним для вживання продуктом. Проходить цей процес під суворим температурним режимом +86-87оС.  Далі гомогенізована пастеризована суміш охолоджується до мінус шести градусів і відправляється на дозрівання в спеціальні ємності. Процес дозрівання найтриваліший за часом – він займає близько 12 годин. Під час дозрівання суміш готують до фрізерування – це коли морозиво збивають та насичують повітрям, одночасно його заморожуючи. Саме під час фрізерування формується структура морозива: утворенню ніжної маси сприяють малі й рівномірні кристалики.  
Ну і останній штрих – наповнення морозивом вафельних ста- канчиків. Усе, звісно ж, відбувається механізованим способом. Класична вага пломбіру в стаканчику 70 грамів. Далі його відправ- ляють у камеру для загартовування та запаковують в обгортку.
Але на цьому історія виготовлення морозива не закінчується. Запакований пломбір знову поміщають в камеру на дозагартову- вання при температурі мінус 25-28 градусів ще на добу, і лише по- тім воно потрапляє на прилавки магазинів, а звідти – до нас.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую