ye-logo.v1.2

Разом будуємо своє майбутнє

Економіка 1613

Міжнародні інвестори обіцяють збільшити фінансування мікропроектів у півтора раза

Протягом останніх майже двох з половиною років сільська толока стала звичайним явищем для п'ятдесяти населених пунктів у восьми районах Хмельниччини, де втілюється спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У його рамках самоврядні організації в партнерстві із закордонними інвесторами і місцевою владою відновлюють дитячі садочки, школи, фельдшерсько-акушерські та інші об'єкти соціальної інфраструктури, ремонтують та прокладають водогони, дороги, встановлюють вуличне освітлення або закупляють шкільні автобуси. Про те, яких результатів можуть досягти селяни, об'єднавшись для спільної роботи над проектами з розвитку своєї території та як сприяє підвищенню рівня життя на селі регіональна і місцева влада Хмельниччини, йшлося на виїзному засіданні обласної координаційної ради, що відбулося минулого тижня на базі Красилівського районного центру ресурсних громад.
Його учасники побували в приміському селі Яворівці, де ще рік тому стояла напівзруйнована п'ятдесятирічна будівля сільського будинку культури. А тепер пластикові вікна, нові двері і фасад та автономна котельня перетворили колишній культосвітній заклад у сучасний центр громади. Фахівці стверджують, що якби селяни відмовилися самотужки ремонтувати будинок культури, то його нове обличчя обійшлося б у добрий мільйон гривень. А так затратили лише сто тисяч гривень, половину з яких отримали від міжнародного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», частину від районного та сільського бюджетів, решту збирали самі при активній підтримці спонсорів та меценатів.
– Майже вся сільська молодь приходила після роботи і працювала до пізньої ночі над віднов- ленням культосвітнього закладу, – не приховує радості за виконану роботу його керівник Леся Маначин.
Втілення в життя міжнародних інвестиційних проектів успішно ведеться й в інших населених пунктах краю. Тому й не дивно, що Красилівський районний центр ресурсних громад став переможцем обласного конкурсу і отримав від міжнародного фонду в подарунок офісну техніку.
 У цілому на Хмельниччині втілення закордонного проекту, за словами міжнародного менеджера Джейсінга Саха, пройшло чи не найкраще в Україні. За короткий період, владі вдалося, фактично зламати усталену недовіру українських селян до іноземних ідей:
– Між владою і громадою вам вдалося встановити взаємну довіру. Це перша унікальна річ, про яку я хотів би сказати. І друга – число бажаючих до проекту у вашій області невпинно зростає, – зазначив фахівець.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН, які співфінансують Проект, оголосили про другу фазу його впровадження. У разі досягнення домовленостей з українською стороною, уже в наступному році обіцяють збільшити фінансування мікропроектів у півтора раза.
Втім, далеко не всі мікропроекти успішно пройдуть конкурсний відбір і в наступному році отримають закордонні кошти. Та цим не дуже переймаються в територіальній громаді села Плужне на Ізяславщині.
– Тут першими в краї почали працювати на реалізацією свого задуму без міжнародних інвестицій, за схемою – кошти громади плюс місцевий та районний бюджет. Селяни хочуть відремонтувати фельдшерсько-акушерський пункт, щоб він відповідав європейським вимогам сучасної меди- цини. Їх ініціативу підтримали в інших населених пунктах, – каже голова Ізяславської районної ради Михайло Борисюк.
Наразі міжнародні експерти задоволені ходом реалізації інвестиційних проектів подолянами і дають високу оцінку їх реалізації.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую