ye-logo.v1.2

Потрібні люди на робочі cпеціальності

Економіка 1268

Це одноголосно підтвердили у районних центрах зайнятості Кам’янець-Подільського, Красилівського, Дунаєвецького, Ізяславського та Новоушицького районах.

Чи не в усіх опитаних районах бракує водіїв, трактористів, комбайнерів, слюсарів, електриків, електрозварників та підсобних працівників. Крім того, в залежності від регіону, вакантними є такі професії, як: швеї, кухарі, офіціанти та бармени – у Дунаєвецькому, кухарі, менеджери зі збуту і охоронці – у Кам’янець-Подільському, викладачі, педагоги та охоронці – в Ізяславському районах.

У багатьох регіонах є вакантні місця, які, насправді, аж ніяк не можна такими назвати. Приміром, в одне із віддалених сіл Новоушицького району з року в рік „терміново” потрібен продавець. „В селі з десяток хат, – розповідає директор Новоушицького районного центру зайнятості Іван Микитюк, – то й торги не перевищуватимуть кількох десятків гривень за день. Тому працівника у магазин знайти поки що не вдається”. За словами пана Івана, ще їм конче потрібні лікарі. Принаймні, три вакансії чекають на бажаючих медиків уже тривалий час. Подібну ситуацію у своєму районі підтвердила і директор Ізяславської районної служби зайнятості Марія Літвінчук. „Нереально у нашому районі знайти фармацевта та лікаря у санепідемстанцію, – каже пані Людмила. –  При зарплаті, в середньому, півтори тисячі гривень молодий спеціаліст їхати у глибинку не хоче, а своїх ми не маємо. Потроху відпала потреба у стоматологах та зубних техніках. Ними успішно забезпечує Шепетівське училище”.

Під патронатом служб зайнятості безробітні періодично проходять різні спеціальні курси. Подібні заходи здійснюються, враховуючи індивідуальні потреби конкретної місцевості у працівниках. Так, зі знанням справи підійшли до вирішення осінньо-зимової проблеми з відсутності спеціалістів з експлуатації опалювальної техніки у Кам’янці-Подільському. У вересні там розпочнеться навчання, яке невдовзі надасть місту майже 30 компетентних  знавців своєї справи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую