ye-logo.v1.2

Хмельничани проти добудови енергоблоків на ХАЕС

Економіка 3090

це ми з’ясували, опитавши екологів, лікарів, громадських діячів

Світова спільнота не могла не відреагувати на події, що нещодавно відбулися у Японії. Не лише стихійне лихо завдало чималої шкоди мешканцям японських островів, але й вибухи та викиди радіації на атомних електростанціях. Зокрема, у Німеччині вже прийняли рішення про закриття кількох АЕС. В Україні, попри світові тенденції, все ж планують добудувати ще два блоки на Хмельницькій АЕС. Кореспонденти «Є Поділля» з’ясовували ставлення громади Поділля до такого рішення можновладців.
Василь Ядуха, голова облдержадміністрації: «Сьогодні на Хмельниччині найсприятливіші в Україні умови для атомної енергетики. І позиція держави у тому, що потрібно добудовувати два енергоблоки ХАЕС. Я мав тривалу розмову з керівником нашої атомної електростанції, і він запевнив, що у нас найсучасніша система захисту. При шестибальному землетрусі система автоматично вмикається, і блоки припиняють роботу. А, як усім відомо, такі поштовхи не притаманні нашому регіону. Якщо й бувають такі поштовхи, то раз у півтори тисячі років. Я завжди кажу: чи два, чи чотири блоки – головне: зробити якісно. Сьогодні в основі має бути розвиток соціальної сфери 30-кілометрової зони, розвиток інфраструктури. Влада ніколи не буде підтримувати будівництво енергоблоків, якщо не виділятимуться кошти на це».
Алла Бруснічкіна, голова Хмельницького добровільного товариства «Спілка інвалідів Чорнобиля»: «Ми категорично проти. Енергоблок, який планують добудовувати, стільки років стояв під відкритим небом, весь поіржавів... Ніхто не думає про наслідки. Це ж наші життя! Мені це особливо зрозуміле і болить, як дружині загиблого чорнобильця. Ми розуміємо, що для держави це кошти, але ж ніщо не замінить людського життя!».
Галина Галка, обласний лікар-радіолог: «Як людина, жінка, мати – звісно, я проти добудови ще двох енергоблоків на ХАЕС. А якщо врахувати те, що зараз недостатньо води для охолодження працюючих енергоблоків, то це буде просто «порохова бочка» для всіх нас. І як лікар – я теж проти будівництва. Хоч я не маю зараз точних цифр про онкозахворюваність у містах та районах області, але очевидно, що у Нетішині таких хворих багато. Серед них чимало тих, хто працює чи працював на атомній електростанції. А хворі з Нетішина лікуються також у Рівному...  Однак, якщо дивитися з висоти державницької, то, можливо, така добудова потрібна для нашої економіки».
Ігор Сабій, голова Хмельницької обласної організації ВО «Свобода»: «У мене негативне ставлення до цієї добудови. По-перше, вважаю, що це не є нагальною необхідністю. По-друге, той фундамент, який закладений більше 20 років тому, вже непридатний для добудови. І, по-третє, попри розповіді, що атомна енергетика екологічно чиста, не дай Бог щось станеться, вона завдасть величезної шкоди. Ми вважаємо, що, навпаки, нам потрібно розвивати гідроелектростанції. За нинішніх технологій це було б вигідніше, дешевше, і безпечніше!».
Тетяна Сафіуліна, еколог, директор «Будинку природи» у Хмельницькому: «Я вважаю, що немає такої економічної вигоди, яка б виправдала ризики, що загрожують нам від добудови та функціонування атомної. Ми навіть плануємо створити ініціативну групу небайдужих подолян для боротьби із цією добудовою».




 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую