ye-logo.v1.2

Оманлива реклама веде до штрафу

Економіка 1730

Хмельницьке територіальне відділення Антимонопольного комітету України покарало підприємця Савіцкаса Саулюса Вітаутовича (м. Київ) за дії, які полягали у введенні в оману споживачів при рекламуванні крему „Вертебронол» та бальзаму „Токафен-С”.

Останнім часом у багатьох засобах масової інформації поширилася реклама згаданих засобів, які подавалися як панацея від багатьох хвороб. Зокрема, в оголошенні про крем „Вертебронол” було зазначено, що він ефективно долає такі захворювання як: захворювання опорно-рухового апарату, остеохондроз, артрит, артроз, подагра, пошкодження меніску, шийки стегна, ревматизм, неврит, радикуліт, хребетна грижа, п’яткова шпора та інші; захворювання серцево-судинної  системи: ішемічні захворювання,  атеросклероз, аритмія, стенокардія, вегето- судинна дистонія, гіпотонія, гіпертонія І-ІІ ступеню, варикозне розширення вен; допомагає  відновленню організму після травм голови, інсульту, інфаркту,  стабілізує  тиск, знижує  внутрішньочерепний тиск, сприяє  розширенню і наповненню  кровоносних  судин,  покращує мікроциркуляцію крові; захворювання очей: глаукома, катаракта, кон’юнктивіт, неврит зорового нерва; грибкові захворювання: герпес, псоріаз, нейродерміт, екзема, трофічні виразки, а також опіки і рани; захворювання органів дихання: пневмонія, бронхіти і астми; запалення сечостатевої системи: хронічний уретрит, простатит, болі в ділянці попереку, куприка, в ділянці матки та яєчників; знімає гострі інфекційні симптоми: грипу, ГРВІ, ГРЗ, гаймориту, парадонтозу, запалення вуха, трійчастого нерва, остеомієліту, дисбактеріозу; захворювання органів травлення: гастрит, виразка шлунка, дванадцятипалої  кишки,  печінки та жовчного міхура; порушення обміну речовин,  цукровий діабет. У той же час у рекламі не вказано, що крем є лікарським засобом. Відсутня інформація й про походження препарату, лише зазначено, що  крем є відкриттям української науки. Працівники відділення провели ретельне дослідження та встановили, що згаданий крем рекомендується до використання в якості профілактичного засобу для зовнішнього застосування в комплексній терапії при артритах, артрозах, міозитах, радикулітах, ревматизмі, остеохондрозах, тощо, а не як лікувальний засіб.
Схожа історія і з бальзамом „Токафен-С”, у той час, як він є всього лише дієтичною добавкою до раціону харчування. Враховуючи, що реклама стимулює зацікавленість споживачів до товару, повідомлення в рекламі неправдивих відомостей ставить підприємця Савіцкаса С. В., котрий займається поширенням цих та інших засобів, у вигідніше становище, може надати йому переваги серед інших суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку реалізації дієтичних добавок та профілак- тичних кремів та дотримуються вимог чинного законодавства. Тому відділення  визнало дії підприємця недопустимими, такими, що  вводять в оману споживачів, і оштрафувало його.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую