ye-logo.v1.2

Хмельницький планує отримати кредит на реконструкцію каналізаційно-насосних станцій міста

Економіка 1945
Погашатимуть кредит користуючись з коштів міського бюджету
Погашатимуть кредит користуючись з коштів міського бюджету. Фото: comments.ua

За 22 мільйони гривень хочуть реконструювати три станції.

У Хмельницькому 24 каналізаційно-насосні станції, вони використовуються для перекачування зливових вод, частина з них вже вичерпала свій ресурс експлуатації. Тому, за словами начальника фінансового управління Хмельницької міської ради Сергія Ямчука, місто вирішило розглянути кредитну пропозицію від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (Nordic Environment Finance Corporation - NEFCO).

«Для кредитної програми у сфері водопостачання на 2020 рік NEFCO обрала 10 міст України, в тому числі і Хмельницький. Комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» розробило проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію трьох каналізаційно-насосних станцій. Потім ми його відправили на погодження NEFCO і отримали схвальну відповідь», - коментує Сергій Ямчук.

Він пояснює, що за умовами програми надається грошовий грант 160 тисяч євро та кредит 820 тисяч євро. Програма розрахована на 10 років під 6 відсотків річних, пільговий період 2,5 роки. 

«Орієнтовна сума в національній валюті приблизно 22 мільйони гривень. Та, щоб їх отримати ще, потрібно пройти відповідну процедуру. Спочатку відповідний проєкт ми винесемо на розгляд чергової сесії, далі потрібно отримати погодження від Міністерства фінансів, після цього знову винести на сесію. Це довга процедура, зараз ми робимо перші кроки. Якщо ж цей проєкт отримає всі погодження, то роботи з реконструкції почнуться у другому півріччі 2020 року», - пояснює Сергій Ямчук.

За словами директора МКП «Хмельницькводоканал» Віталія Кавуна, цей проєкт дуже важливий для роботи підприємства і в цілому для нормального забезпечення послугами містян. Оскільки заміна насосної станції досить дороговартісна, вирішили проводити їх реконструкцію. Вона частково проводиться і зараз, коли на це виділяються кошти. А за отриманий кредит вдасться зробити повну реконструкцію трьох каналізаційних станцій.

«Всі наші об’єкти водопостачання та водовідведення збудовані в далеких 60-х,70-х та деякі в 80-х роках. Вони за час своєї експлуатації вичерпали свій повний цикл. Відповідно, для того аби забезпечити якісну послугу, у цьому випадку водовідведення, потрібно замінювати існуючі насосні станції які відпрацювали свій термін. Їх заміна досить дороговартісна, тому ми йдемо за принципом реконструкції насосних станції. Тобто ми залишаємо будівлю, а користуючись отриманими коштами проведемо заміну технологічного трубопроводу, електричного обладнання, системи вентиляції та інші системи, які є на насосних станціях», - коментує Віталій Кавун.

Нагадаємо, що за кредитні кошти NEFCO вже реалізується проєкт «Підвищення енергоефективності закладів бюджетної сфери міста Хмельницького». Хмельницької міською радою отримано два транші у розмірі 10 мільйонів 700 тисяч гривень, а також грант – 160 тисяч євро. В проєкті бюджету на 2020 рік передбачено погашення зовнішніх запозичень від НЕФКО в сумі 3 мільйони 312 тисяч гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую