ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницькі депутати вирішили, чи дозволяти встановлювати нові кіоски

Економіка 2039
З 2012 року в Хмельницькому діяла заборона на встановлення нових кіосків
З 2012 року в Хмельницькому діяла заборона на встановлення нових кіосків. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Це питання вони розглянули на вимогу Антимонопольного комітету та Верховного Суду України.

Сьогодні, 11 грудня, під час сесії Хмельницької міської ради депутати проголосували за зміни до рішення прийнятого ще у 2012 році. Тоді ним запровадили мораторій на встановлення нових тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності, тобто кіосків. Проте представники обласного відділення Антимонопольного комітету України визнали таку заборону неправомірною, адже вона порушує принципи конкуренції.

У липні цього року Верховний Суд України задовільнив позов Антимонопольного комітету та зобов’язав Хмельницьку міську раду скасувати мораторій. Зрештою під час чергової сесії 31 з 35-и зареєстрованих міських депутатів проголосували за зміни до попереднього рішення й таким чином скасували заборону.

Як йдеться у рішенні Хмельницької міської ради, звертатися з проханням  встановити кіоск можуть лише власники та орендарі земельних ділянок. У таких випадках управління архітектури та містобудування матиме право оформляли паспорти прив’язки на такі споруди без включення їх у комплексні схеми. Проте це не стосується центральної частини обласного центру. Її ділянка в рішенні міської ради обмежена вулицями Свободи, Європейською, Гагаріна, Кам’янецькою, Староміською, Грушевського та Подільською.

Крім того, до потенційно нових кіосків висунули низку вимог. Зокрема, МАФи мають бути розміщені виключно на території приватних чи орендованих земельних ділянок. Робота таких кіосків не має заважати руху пішоходів і транспорту в місцях загального користування.

«Сподіваюся, що після прийняття нового рішення у місті кардинально нічого не зміниться. Ми намагатимемося не допустити хаотичного розміщення кіосків, — коментує начальниця міського управління торгівлі Руслана Сідлецька. — Якщо ж будуть надходити звернення від підприємців для встановлення тимчасових споруд, будемо розглядати їх. Думаю, для цього створимо спеціальну робочу групу».

Нагадаємо, наразі у Хмельницькому розміщено 975 стаціонарних МАФів і майже 80 пересувних. З 2012 року в обласному центрі офіційно не з’являлося нових кіосків. Їх лише могли переносити з однієї частини міста в іншу.

Читайте також: Які зміни наступного року чекають на дитсадки та школи Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую