ye-logo.v1.2

Встановлювати чи ні: яка доля може чекати на хмельницькі кіоски

Суспільство 4892
Наразі у Хмельницькому розміщено 975 стаціонарних МАФів і майже 80 пересувних
Наразі у Хмельницькому розміщено 975 стаціонарних МАФів і майже 80 пересувних. Фото: автора

Громадськість спільно з представниками влади і бізнесу вирішували майбутнє місцевих МАФів.

Цього літа Верховний суд України зобов’язав Хмельницьку міську раду зняти мораторій на встановлення нових кіосків, який був запроваджений в обласному центрі у 2012 році. Таким чином орган правосуддя задовольнив позов Антимонопольного комітету, який вважає дії місцевої влади антиконкурентними. Щоб зрозуміти, чи потрібні місту нові малі архітектурні форми для торгівлі, громадська організація «Центр UA» провела публічні консультації. Сьогодні, 11 жовтня, висловити свою думку щодо цього питання у міську раду завітали представники влади, громадськості та бізнесу.

За словами начальниці міського управління торгівлі Руслани Сідлецької, наразі у Хмельницькому розміщено 975 стаціонарних МАФів і майже 80 пересувних. З 2012 року на території міста не з’являється нових кіосків — їх можуть лише перемістити з однієї частини міста в іншу.

«Нині ми вимушені готувати на вимогу суду рішення про скасування мораторію на встановлення нових МАФів. Якщо ми його скасуємо й будемо погоджувати встановлення нових кіосків, їх стане у два три рази більше, — розповідає Руслана Сідлецька. — Особливо підприємці захочуть розмістити їх на вільних ділянках центральної частини міста. В таких умовах особисто не розумію, як їх можна буде впорядкувати та захистити місто від захаращення новими кіосками. Проте сподіваюся, що ми зможемо уникнути встановлення нових МАФів».

Також вона зазначила, що у хмельницьких парках встановлення тимчасових торгових споруд проходитиме лише на конкурсній основі.

Думки щодо питання встановлення нових МАФів у підприємців, представників влади і громадських організацій розділилися.

Наприклад, представник приватної фірми Володимир вважає, що нові МАФи не завадять місту. Вони матимуть привабливий вигляд і будуть встановлені у погоджених міською владою місцях. До того ж власники кіосків дбають про благоустрій Хмельницького.

«Більшість з опитаних нами хмельничан переконана, що нові кіоски можна розміщувати лише на зупинках громадського транспорту», — Олег Черненко.

«Більшість з опитаних нами хмельничан переконана, що нові кіоски можна розміщувати лише на зупинках громадського транспорту», — Олег Черненко.

«В радіусі 20 метрів кіоск прибирає територію, на якій він встановлений. Біля нього з’являється сміттєва урна та бруківка. Крім того, кожен кіоск — це додаткові надходження до міського бюджету та нові робочі місця», — переконаний Володимир.

Громадський активіст, представник ГО «Хмельницький енергетичний кластер» Артур Кокаревич зазначив, що до цього питання потрібно підходити, враховуючи економічну складову та естетичний вигляд міста.

«З одного боку це наповнення міської скарбниці. Однак, хаотичне встановлення нових кіосків зіпсує вигляд Хмельницького. Тому варто виділити зони, де їх можна розміщувати й де це заборонено робити, зокрема, у центрі Хмельницького. Можливо встановлення нових кіосків потрібно робити на конкурсних засадах», — вважає Артур Кокаревич.

Натомість виконувач обов’язків начальника міського управління архітектури та містобудування Максим Дружинін переконаний, що навпаки кількість кіосків потрібно зменшувати й переносити торгівлю до капітальних споруд. Найперше, це стосується центральної частини міста.

У підсумку представник ГО «Центр UA» у Хмельницькій області Олег Черненко зазначив, що всі думки висловлені під час публічних консультацій будуть систематизовані у готові пропозиції для міської влади. Також врахують думку попередньо опитаних хмельничан.

«Ми опитали майже 800 хмельничан щодо можливості встановлення нових кіосків. Більшість з них переконана, що їх можна розміщувати лише на зупинках громадського транспорту, — розповідає Олег Черненко. — Думаю, що наша робота допоможе дійти консенсусу в цьому спірному питанні. Загалом формат публічних консультацій у Хмельницькому виявився успішним, наприклад, під час створення Молодіжного центру».

Читайте також: У Хмельницькому розглянули петицію про встановлення сортувальних контейнерів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую