ye-logo.v1.2

Огірки, схрещені з динею, та кролі розміром з собаку

Економіка 4660
Фото: Фото Валерія ТЕЛЕХОВСЬКОГО.

А ще – дитячий колектив ложкарів, які грають на консервних банках, гігантські півні та 100-кілограмові гарбузи

Такі дива можна було побачити цього року на обласній виставці «Агро-Поділля-2010».

За словами начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олега Стрілецького, подібна виставка єдина в Західному регіоні як за розмахом, так і за регулярністю проведення. А деякі наші сусіди, як скажімо Тернопільщина, взагалі нічого подібного не мають.
З’їжджатися до ВАТ "Хмельницькголовплемпідприємства", на базі якого, власне, й проводиться захід, учасники виставки починають ще напередодні – глибоко вночі. Робиться це вимушено. Для того, щоб встигнути розставити намети кожного району області, облаштувати торговельні точки та виставкові містечка з худобою й величезною сільськогосподарською технікою, витрачається не одна година. До того ж, перші відвідувачі та покупці з’являються  вже з сьомої ранку…
Хоча, офіційне відкриття виставки розпочинається о 10.00. Саме в цей час на заході вже важко пересуватися. Народу стає так багато, що на деяких напрямках утворюються пробки. Особливо у тій частині виставки, де розташовані намети представників 20 районів. Хоча, інакше й бути не може. Кожний регіон нашого краю намагається вразити своїх сусідів власними здобутками. Ось і звозять на привселюдні оглядини гарбузи вагою понад 100 кілограмів, огірки, які нагадують кактуси і мають смак дині, та картоплю величиною з три кулаки дорослої людини. Приємно, що усі ці дива природи та селекції може задарма отримати кожний. Головне – дочекатися, коли районні намети огляне керівництво області, а тоді щедрі господарі роздають усе направо та наліво.
До речі, окрім аграрних здобутків, кожний район везе до Хмельницького й своїх талановитих чи, принаймні, відомих земля- ків. Скажімо, Ярмолинеччина влаштувала просто неба концерт братів Гжегожевських, котрі, під оплески відпочиваючих, які поглинали «шашличок під коньячок», проспівали увесь свій репертуар на «біс». Чемеровеччина, звісно, не обійшлася без свого колоритного жіночого ансамблю ”Бабине літо”, який під керівництвом Наталі Фаліон у національних костюмах, на кобзі, контрабасі, баяні та сопілці виконують ламбаду та співають «свою фірмову» «Секс-бомб».
Та, напевно, найбільше народу зібралося біля намету Полонського району, де дитячий колектив ложкарів грає на усьому, що під руку потрапить.  Хоч на порожніх пляшках, хоч на консервних банках, хоч на сапці.
До речі, цього року виступи самодіяльних колективів Хмельнич- чини організатори розбавили естрадною зіркою – запросили на обласну виставку «Агро-Поділля» Павла Дворського. Майже невідомий молоді пан Дворський  викли- кав справжній фурор серед 40-60-річних відвідувачок виставки, які щиро відривалися біля сцени під спів колишнього кумира, забувши про щойно зроблені покупки.    
Та, звісно, в першу чергу на виставку «Агро-Поділля» приходять не лише для того, щоб послухати пісні, скуштувати шашлик та запити усе безкоштовним (якщо вдасться вистояти чималу чергу) чи, принаймні, відносно дешевим пивом (4 гривні – 0,5 літра).  
В першу чергу, виставка для більшості відвідувачів стає можливістю придбати продукцію сільського господарства, харчової та перероб-
ної промисловості з рук виробника. А тому й ціна нижча, та й якість, принаймні, повинна бути вищою – все ж таки виставка…
І справді, на «Агро-Поділля» можна побачити продукцію підприємств, які нині важко відшукати у торговельній мережі обласного центру. Скажімо, декілька видів городоцького згушеного молока або розмаїття продукції Деражнянського плодоконсервного заводу. Чимала черга була й біля намету Білогірського молокозаводу, який спеціалізується на виробництві сирів і продукції з незбираного молока.  Не скажу, що цьогорічні ціни дуже відрізнялися від тих, що трапляються на базарі, чи у тих же супермаркетах. Проте, цибулю на виставці можна було придбати за 4,5 гривні за кілограм, картоплю – від двох гривень, а курячі яйця за шість. Та й вибір був хороший.
Між іншим, міський голова Хмельницького Сергій Мельник повідомив, що в обласному центрі незабаром відкриється сім нових магазинів Віньковецького сирзаводу та запросив до співпраці Білогірський молокозавод.
Однією з родзинок «Агро-Поділля-2010» стала демонстрація сільсько- господарської техніки. Справа в тому, що цьогоріч на виставці були представлені не лише трактори та комбайни закордонного виробництва, а й українського. До того ж, ос- танніх було значно більше.  
Напевно, найкомфортніше себе почували чотирилапі та копитні учасники виставки, які у величезних загонах мирно жували сіно та спали, не звертаючи уваги на малечу, яка намагалася помацати чи то вівцю за хвіст, чи то маленьке порося за п’ятачок. Неабиякий  ажіо- таж серед малечі та їхніх батьків викликали величезні елітні кролі. До прикладу,  кролиця породи «фла- ндер» має, в середньому, довжину 70 сантиметрів та вісім-десять кіло- грамів чистої ваги. Такого велетня міг придбати собі будь-який охочий, маючи в кишені, як мінімум 700 гривень. Або ж чекати наступної виставки. Вона, за словами організаторів, буде ще масштабнішою, а відтак, вибору буде ще більше.

Коментарі:

Я 15.09.2010 15:10

Статья классно написана. Из всего, что я читала в нашей прессе - это лучшее. Никогда не ходила на выставку, хотя, один раз в детстве, теперь схожу. Спасибо!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую