ye-logo.v1.2

Якщо ви доглядаєте за старою бабусею – оформляйте субсидію

Економіка 1284

Кожна п’ята сім’я в області претендуватиме на субсидію

Основну хвилю бажаючих отримати субсидію очікують вже у жовтні. Про це повідомила начальник головного управління праці та соціального захисту населення Світлана Лукомська під час засідання Хмельницького обласного прес-клубу реформ. Поки для того, щоб оформити субсидію, в області до органів соціального захисту звернулося 12 тисяч сімей. Наразі, з початком опалювального сезону, очікується, що їхня кількість сягне відмітки 95 тисяч, тобто це буде, кожна п’ята родина. Проте, незважаючи на такий ажіотаж, за словами пані Лукомської, черг у відділах соцзахисту не очікується – на Хмельниччині впроваджено проект «Єдине соціальне вікно». Нині таких «вікон» в області нараховується 26 – у кожному районному центрі та містах. Проте вже сьогодні до головного управління праці та соціального захисту населення надходить чимало питань, які виникають під час впровадження нового порядку призначення житлових субсидій. На найактуальніші запитання наших читачів дає відповіді начальник обласного головного управлінні праці та соціального захисту населення Світлана Лукомська.
– Чи захистять субсидії селян, будинки яких опалюються газом, і вони, зазвичай, мають більшу площу, аніж міські квартири. При цьому у них проживають, в основному, пенсіонери?
– Звичайно, що особливо в опалювальний період у таких будинках збільшується використання газу і зростає оплата. Люди у таких будинках дуже потребують субсидії, яка і буде їм призначатись, виходячи із загальних положень. Можливо, що тут буде чимало нестандартних ситуацій, доведеться більше працювати спеціальним комісіям, індивідуально розглядаючи окремі випадки. Тобто, для села немає винятків. До того ж, ті пенсіонери, які проживають на селі, у більшості випадків вже отримують субсидії, які їм тепер лише перераховують по-новому. Тож селянам особливо турбуватися нема  чого.
– Розкажіть про умови отримання субсидій для громадян, які вже мають пільги на оплату комунальних послуг?
– Умови призначення субсидії для осіб, які вже мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, не відрізняються від умов отримання субсидій для інших осіб.
– Якщо людина має та сплачує банківський кредит, чи може вона сподіватися і на отримання субсидії?
– Тут варто розглядати декілька видів кредитування, а саме: на навчання, на купівлю транспортного засобу або житла. Відповідно до законодавства, до сукупного доходу родини не враховуються кошти на навчання, отримані безпосередньо від підприємств, установ чи організації на умовах позики чи кредитів. Враховуючи зазначене, такі кошти не впливатимуть при визначенні права на отримання житлової субсидії.
Разом з цим, субсидія не призначається у випадку, коли будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю квартири, автомобіля або оплатив послуги з навчання на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму. При цьому враховується прожитковий мінімум, встановлений на 1 липня 2010 року: дітям віком до 6 років – 771 гривня; дітям віком від 6 до 18 років – 921 гривня; працездатним особам – 888 гривень; особам, які втратили працездатність – 709 гривень.
Наприклад, для сім'ї, яка складається з чоловіка та дружини працездатного віку та двох дітей (2 роки та 10 років), 10-кратний розмір прожиткового мінімуму становитиме: (888 грн.+ 888 грн.+ 771 грн. + 921 грн.) х 10 = 34 680 гривень.
Отже, у випадку, якщо здійснено купівлю транспортного засобу, житла, або сплачено за навчання, у тому числі на умовах кредитування, у розмірі, що перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму, субсидія не призначається.
– В квартирі зареєстрований пенсіонер та особа працездатного віку, яка працює, але в квартирі не проживає. Який відсоток нараховується при субсидії?
– В цьому випадку при визначенні права на призначення субсидії до сукупного доходу сім'ї враховуватимуться як доходи пенсіонера, так і працездатної особи. При цьому обов'язковий відсоток платежу становитиме 15%.
– Чи потрібно ставати на облік у Центр зайнятості для того, щоб отримати субсидію особі у 17 років, котра закінчила школу, проте ніде не працює?
– Субсидія не призначається, якщо у квартирі чи будинку зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, котрі не працювали і не навчалися у навчальних закладах I-IV рівня акредитації на денній формі навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення протягом трьох місяців, які передують місяцю звернення за призначенням субсидії. Хоча є винятки. Передусім, вони стосуються громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадяни, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом  тривалого часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадяни, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадяни, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами І чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку тощо. Крім цього, виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій, органи праці та соціального захисту населення можуть призначати субсидії як виняток. Рішення про призначення субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
– А чи нараховується субсидія студентам, які проживають в гуртожитку і сплачують за проживання?
– Право на отримання субсидії поширюється на громадян, які проживають у гуртожитках, – на оплату користування житлом.
– Якщо в квартирі зареєстрований громадянин, місцезнаходження якого неможливо встановити. Що треба зробити, щоб оформити  субсидію?
– Якщо у житловому приміщенні зареєстрована особа, яка фактично там не проживає, та місце знаходження якої неможливо встановити, при призначенні субсидії вона не буде врахована, якщо на неї за даними підприємств-надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую