ye-logo.v1.2

Продаж історичної пам’ятки: як у Деражні приватизовують особняк початку минулого століття

Економіка 2822
Особняк адвоката Периторіна у Деражні ймовірно був збудований у 1917 році
Особняк адвоката Периторіна у Деражні ймовірно був збудований у 1917 році. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Після скасування двох аукціонів Фонд держмайна має оголосити третій.

На Хмельниччині триває приватизація державного майна. Зокрема, на продаж винесено особняк адвоката Периторіна, збудований у Держані на початку минулого століття. Нині ця пам’ятка належить Міністерству юстиції України. Однак невдовзі особняк може потрапити у приватні руки. Після першого «невдалого» аукціону його мали продати за пів ціни. Проте його теж скасували. Кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися подробиці цієї ситуації.

Що відомо про особняк та на яких умовах його продають?

У Деражні на вулиці Миру, 89 розташований одноповерховий цегляний особняк, який на початку ХХ століття належав місцевому адвокату Периторіну. Ймовірно, що будівлю збудували у 1917 році. Така дата наводиться, наприклад, у презентації Фонду держмайна.

Спершу це був житловий будинок. Однак у 1918 році його орендували під відкриття гімназії. А після приходу радянської влади гімназію у 1921-му перетворили у трудову школу. До речі, у 2013 році цей особняк був внесений у перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області.

Поки що він перебуває на балансі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Нині площа будівлі складає 712,9 квадратних метрів. Крім першого поверху, особняк має підвальне приміщення та прибудовану котельнею.

До історичної будівлі також прибудовано котельну. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

До історичної будівлі також прибудовано котельну. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Його початкову вартість для продажу в приватну власність визначили на рівні 319 тисяч 379 гривень.

Згідно з документацією на порталі «Прозоро.Продажі», майбутній переможець аукціону зобов’язаний укласти з органом охорони культурної спадщини охоронний договір. Власне у ньому будуть прописані цільове використання пам’ятки та роботи, які власник має провести для утримання її у належному стані.

Особняк міг отримати нових власників, але вони відмовилися від нього

Перший аукціон з приватизації особняка відбувся 7 квітня. За право отримати його у власність змагалося троє учасників: київське ТОВ «Переферіо» та двоє фізичних осіб-підприємців — Мартинюк Ольга Антонівна зі села Підлісне, що на Деражнянщині, та Вареник Олександр Сергійович з Брусилова Житомирської області.

Найбільше за придбання будинку запропонували обоє ФОПів. Їх пропозиції були майже однакові — по 500 тисяч гривень. Перемогу здобув Олександр Вареник, який дав на десять копійок більше. Втім, після аукціону він відмовився від покупки особняка.

Тому зрештою перевагу надали Ользі Мартинюк. Але й вона не стала власницею, адже теж відмовилася від покупки історичної будівлі. Тому Фонд держмайна оголосив новий аукціон.

Вдруге особняк хотіли продати за пів ціни

Повторний аукціон призначили на 25 червня. Через «невдалі» результати першого початкову вартість особняка адвоката Периторіна знизили на половину: з 319 тисяч 379 гривень до 159 тисяч 689 гривень і 50 копійок. Проте 10 червня ці торги скасували.

У документі було посилання на лист Фонду державного майна від 7 травня. Однак кореспондентам сайту «Є» не вдалося знайти його у відкритому доступі. Тому за коментарем звернулися до заступниці начальника регіонального відділення Фонду держмайна по Вінницькій та Хмельницькій областях Наталії Андрушко.

За її словами, скасували повторний аукціон через суперечності у чинному законодавстві щодо зниження ціни.

«Нардепи прийняли постанову, якою скасували аукціони з 50-відстковою знижкою. Малися на увазі об’єкти великої приватизації (наприклад, державні підприємства — авт.). Але це правило було застосоване й для об’єктів малої приватизації. Тому нам рекомендували скасувати аукціон з приватизації особняка з пониженням ціни», — пояснила Наталія Андрушко.

Також вона додала, що приватизацію особняка все ж не скасовано. Наступний аукціон заплановано оголосити у липні. Тоді будівля буде виставлена на продаж без знижки. Тобто її початкова ціна становитиме 319 тисяч 379 гривень.

Нагадаємо, на початку травня ТОВ «Епіцентр К», яке належить подружжю Герег, виграло аукціон з приватизації державного підприємства «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів». Це товариство було єдиним учасником торгів. За придбання хлібокомбінату його представники запропонували 227 мільйонів 90 тисяч гривень, що на понад 39 мільйонів гривень вище за початкову ціну.

Читайте також: Печера Атлантида: таємниці підземних лабіринтів (ФОТО+ВІДЕО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую