ye-logo.v1.2

Хмельницький отримає від європейців кредит на утеплення кількох дитсадків і школи

Економіка 2070
Угоду з НЕФКО має підписати начальник фінансового управління міськради Сергій Ямчук
Угоду з НЕФКО має підписати начальник фінансового управління міськради Сергій Ямчук. Фото: автора

Завдяки цьому навчальні заклади зможуть заощаджувати на опалені до 45 відсотків.

Сьогодні, 14 липня, депутати Хмельницької міської ради погодилися взяти понад два мільйони євро кредиту. Ці кошти заплановано спрямувати на утеплення п’ятьох дитсадків і однієї школи. Позику надасть Північна екологічна фінансова корпорація (далі НЕФКО), з якою місто вже співпрацює впродовж кількох років.

Згідно з проголосованим рішенням, громада візьме у НЕФКО 2 мільйони 300 тисяч євро кредиту, терміном до семи років. Після підписання кредитної угоди 24 місяці можуть бути періодом відстрочки, однак першу оплату доведеться зробити впродовж першого року. Позичені кошти місто повертатиме двічі на рік. Крім кредиту, НЕФКО надасть громаді ще 766 тисяч 665 євро безповоротного гранту.

Таким чином у міську скарбницю надійде загалом 3 мільйони 323 тисячі 800 євро. Ці кошти передбачена на проведення термомодернізації у п’ятьох дитсадках й одній школі:

  • ДНЗ №8 «Малятко» на вулиці Володимирській, 70;
  • ДНЗ №23 «Вогник» на вулиці Бажана, 2;
  • ДНЗ №45 «Ялинка» на вулиці Вайсера, 50;
  • ДНЗ №47 «Дзвіночок» на вулиці Степана Бандери, 20/2;
  • ДНЗ №48 «Червона квіточка» на вулиці Чкалова, 18/1;
  • СЗОШ №1 на вулиці Староміській, 2.

У цих навчальних закладах заплановано утеплити стіни, цоколь, покрівлю, встановити індивідуальні теплові пункти, замінити системи опалення, труби водопостачання та водовідведення, модернізувати вентиляцію й освітлення… Завдяки цьому вони сповиватимуть менше тепла й електроенергії: до 45 відсотків і три відсотки відповідно. Розраховано, що це дозволить місту щороку економити орієнтовно 6,4 мільйона гривень.

«За кошти НЕФКО ми вже утеплили дві школи й два дитсадки. Нині завершуємо з цією організацією проєкт з повної реконструкції трьох каналізаційних насосних станцій, вартістю один мільйон євро, — розповідає міський голова Олександр Симчишин. — Тепер ми розпочинаємо ще один проєкт з термомодернізації навчальних закладів. Фактично відсоткову ставку за кредитом компенсуємо наданим грантом і коштами, які заощадили на оплаті енергоносіїв. Це вигідно для міста. Крім того, з НЕФКО зручно працювати».

Довідково. НЕФКО — це міжнародна фінансова організація, яку в 1990 році заснували уряди п’яти північноєвропейських країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Вона фінансує проєкти, спрямовані на покращення кліматичної ситуації. Зокрема, до таких проєктів належать заходи з енергоефективності. Хмельницький розпочав співпрацювати з НЕФКО у 2016 році. Крім кредитів на термомодернізацію навчальних закладів, місто також залучало кошти цієї організації на реконструкцію найбільших каналізаційних насосних станцій комунального підприємства «Хмельницькводоканал».

Читайте також: Денис Монастирський – можливий міністр МВС: що його пов’язує з Хмельницьким

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую