ye-logo.v1.2

Продаж сільськогосподарської землі: середня ціна гектара на Хмельниччині перевищує 30 тисяч

Економіка 5658
До 2024 року покупцями сільськогосподарських земель можуть бути лише фізичні особи, тобто громадяни України
До 2024 року покупцями сільськогосподарських земель можуть бути лише фізичні особи, тобто громадяни України. Фото: ілюстративне pixabay.com

У Хмельницькій області вже продано понад 218 гектарів.

Місяць тому в Україні запрацював ринок землі. Однак за цей час не сталося значного ажіотажу. Про це говорять у Міністерстві аграрної політики та продовольства й зазначають що впродовж липня в Україні продали понад три тисячі ділянок сільськогосподарського призначення. З-поміж них 147 — на Хмельниччині.

За інформацією пресслужби міністерства, станом на ранок 2 серпня в Україні власники сільськогосподарських земель продали 3 тисячі 277 ділянок, загальною площею понад 5 тисяч 927 гектарів. Найбільше угод було укладено в Київській області.

Натомість на Хмельниччині продали 147 ділянок сільськогосподарського призначення. Загальна площа проданих земель склала понад 218 гектар.

На ресурсі «Мапі земельних угод і цін на землю» видання «AgroPolit.com» вказано, що за липень середня вартість одного гектару на Хмельниччині становить 30 тисяч 613 гривень. За цим критерієм вона є серед лідерів. Найвищою середня вартість гектара становить у Закарпатській (39 тисяч 886 гривень), Київській (39 тисяч 529 гривень) та Одеській (38 тисяч 886 гривень) областях.

«Місяць тому, коли запускали ринок землі, українців намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями й агрохолдингами, які відберуть її. Проте нічого подібного не сталося, — коментує міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. — За перший місяць ринку землі середня ціна за гектар складає 40 тисяч гривень. Але це лише стартова ціна».

Нагадаємо, в Україні двадцятирічний мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був скасований з 1 липня. Ринок землі наразі відкритий лише для власників приватних ділянок. Натомість досі заборонено продавати сільськогосподарські землі, які перебувають у державній і комунальній власності.

Згідно з чинним законодавством, до 2024 року покупцями сільськогосподарських земель можуть бути лише фізичні особи, тобто громадяни України. Людина може прямо або опосередковано мати не більше як 100 гектарів. Таким чином, якщо українець вже володіє 50 гектарами, він може придбати максимум ще 50. А з 1 січня 2024-го в «одних руках» можна буде мати до 10 тисяч гектарів. Тоді ж землю дозволять купувати юридичним особам, зокрема агрохолдингам. Проте у них не має бути іноземного капіталу.

Щодо іноземців, то поки що вони можуть стати власниками землі сільськогосподарського призначення, отримавши її у спадок, але впродовж року мусять її продати. Іноземці зможуть купувати землю лише тоді, коли українці погодять це на загальнонаціональному референдумі. У будь-якому випадку ділянки буде заборонено продавати громадянам Росії, представникам терористів і компаніям, зареєстрованих в офшорах. Крім того, подібне обмеження стосується земель, які розташовані менше як за 50 кілометрів до державного кордону.

Читайте також: Тариф на електроенергію з 1 серпня: скільки доведеться платити

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую