ye-logo.v1.2

Тариф на газ: Симчишин заявив про намір судитися з «Укргазвидобуванням»

Економіка 2549
За словами міського голови, вже підготований «досить непоганий» позов
За словами міського голови, вже підготований «досить непоганий» позов. Фото: Саші Ковалик

Причиною стало бажання купувати напряму газ українського видобутку.

Хмельницька міська рада може подати до суду на державне акціонерне товариство «Укргазвидобування». Його хочуть зобов’язати продавати місцевим теплокомуненерго блакитне паливо українського видобутку за його собівартістю. До цієї ініціативи долучилися й інші громади країни. Про це сьогодні, 3 серпня, розповів міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, український газ переважно добуває АТ «Укргазвидобування». Експерти оцінюють його собівартість на рівні 3,6-4 тисяч гривень за тисячу кубів.

«Якщо до його собівартості додати прибуток «Укргазвидобування», він коштуватиме приблизно 4 тисячі 500 гривень за тисячу кубів. Купуючи такий газ теплокомуненерго, не потрібно буде підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду. Власне сьогодні направили три листи до цього товариства з пропозицією укласти прямі договори. Ринок газу це дозволяє».

У випадку відмови Хмельницький подасть до суду на «Укргазвидобування». Міський голова каже, що вже підготували «досить непоганий» позов з вимогою зобов’язати акціонерне товариство укласти договори з комунальними теплопостачальниками. Таку ініціативу підтримали й в інших куточках України.

«Наприклад, її підтримали усі міста Одеської області. Чекаємо на аналогічні листи до «Укргазвидобування» від решти українських міст, а у випадку відмови — позови до суду. До речі, «Київтеплокомуненерго» вже подало свій позов», — зазначив міський голова.

Він додав, що наразі «Укргазвидобування» продає блакитне паливо «Нафтогазу», а той — своїм дочірнім підприємствам. В останніх його зі значними надбавками купують теплокомуненерго. Відтак для хмельницьких теплопостачальників блакитне паливо коштує 7 тисяч 583 гривні за тисячу кубометрів. Такий тариф стосується лише газу, призначеного для підігріву гарячої води для населення. До того ж тут не враховується вартість його транспортування. Надалі цей тариф може зрости, що спровокує стрибок вартості опалення та гарячої води. Натомість ціна газу для підігріву води для комунальних підприємств нині становить 15 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

«Цей тариф може зрости навіть до 18 тисяч гривень. Це просто фантастична ціна, з якою не зможе впоратися міський бюджет. Тому ми готові йти до логічного кінця, відстоюючи у суді інтереси громади. Тоді сподіватимемося на справедливе рішення», — заявив Олександр Симчишин.

Коли й на скільки для хмельничан зростуть тарифи на опалення та гарячу воду, міський голова поки не готовий коментувати. Він переконує, що це залежатиме від майбутньої вартості газу. Зокрема, від рішення «Укргазвидобування». 

Нагадаємо, подібне звернення до президента, уряду та парламенту 14 липня спрямували депутати Хмельницької міської ради. Також вони вимагають у державної влади сплатити для «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західних тепломереж» 500 мільйонів гривень, щоб погасити різницю в тарифах, яка виникла після 1 січня 2016 року.

До теми: Тариф на електроенергію з 1 серпня: скільки доведеться платити

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую