ye-logo.v1.2

«Туніс – країна приємних людей та м’якого клімату», –

Економіка 1807
Фото: з домашнього архіву Тетяни ПУКАС.

каже хмельничанка Тетяна Пукас, яка побувала там не раз, і хоче знову поїхати у цю країну

З «Осика-тур» Тетяна подорожує вже не вперше.  І завжди задоволена поїздками. «Цього року я двічі побувала в Тунісі – з донькою, а потім зі своїми сестрами. А відкрила я Туніс для себе минулого року, коли просто вирішила відвідати якусь екзотичну країну, – ділиться враженнями пані Тетяна. – Захотілося якихось нових емоцій, вражень, тому мені одразу запропонували поїхати до Південної Африки. Я не помилилася, обравши Туніс».

«У Тунісі почуваєшся, наче в казці»
 Обираючи ту чи іншу країну та готель для відпочинку, Тетяна обов’язково читає відгуки туристів в Інтернеті, дізнається якомога більше про традиції країни, аби не образити її жителів. Готель обирає з великою територією та щоб було багато зелені й хороші аніматори.

 «Коли ми летіли літаком над островом, з ілюмінатора відкривався шикарний вигляд: острів наче горів вогнями, а над ним у чистому нічному небі яскраво світилися зірки. Почувалася, наче в казці, – ділиться враженнями Тетяна. – А вранці знімала схід сонця на відеокамеру – неперевершене видовище». Зупинялася в готелях «Мархаба» та «Марабут».

 За її словами, дуже сподобалися обслуговування в готелі, ввічливий приємний персонал, не зіпсований грішми. Місцеві жителі з повагою ставляться до туристів, але дивуються, що деякі не знають англійської мови. Розмовляють там арабською та французькою (бо це колишня французька колонія – прим. автора), непогано володіють англійською. «Тунісці добре відчувають ваше внутрішнє «я», з великою пошаною ставляться до жінок, особливо до тих, хто і досі дотримується стародавніх мусульманських традицій. Їм подобаються українки, бо ми поважаємо їх, а от гостей з Росії та Польщі вони сприймають по-різному. Дуже не люблять, коли до них зверхньо ставляться, тому можуть ігнорувати таких туристів, – каже Тетяна. – Останнього разу, коли я відпочивала там у серпні, потрапила на День жінки, який вони відзначають 13 серпня. Це щось на кшталт 8 Березня у нас. Нашим чоловікам є чому повчитися у тунісців у ставленні до жінки».

 А ще, за словами туристки, вразили велика любов та повага до президента країни: його портрети висять мало не на кожній будівлі, але фотографувати їх заборонено.

 Дуже сподобалося Тетяні Середземне море: чиста прозора вода, як на картинках, ніжний м’який пісок, схожий за консистенцією на харчову соду, лагідне сонце, м’яке повітря. А пляжем можна довго блукати та дійти до іншого міста.

 «У готелі – роздільне харчування, ти сам обираєш та компонуєш овочі до салату, заправляєш його на свій розсуд. Як на мене, харчування досить пристойне, скаржитися нема на що, – каже Тетяна. – У магазинчиках мало алкоголю, та й усі напої слабоалкогольні. До того ж, араби не вживають спиртне, його продають туристам. А у місцевих кафе збираються, в основному, чоловіки, аби покурити кальян та обсудити останні новини».

«На вас чекає Карфаген»
 Як зазначає пані Тетяна, у Тунісі є на що подивитися: мавзолей Хасанидів, палаци Дар-аль-Беї (XVIII ст.) та Дар-бен-Абдаллах (XVIII-XIX ст.), оздоблені різнокольоровим мармуром та розписами. У музеї Бардо знаходиться найбільша у світі колекція римської мозаїки. У палаці Дар Хусеїн розташований музей ісламського мистецтва.

 Вражає історичний Карфаген (заснований у 814 році до нашої ери), де збереглися залишки римських будівель — Капітолія, амфітеатру на 50 тисяч глядачів, візантійських церков тощо.

 У місті Сус, де відпочивала Тетяна, знаходяться Велика мечеть, музеї археології та ісламського мистецтва, залишки фінікійських гробниць, римських будинків та візантійських укріплень та багато іншого, всього і не перечислити. Треба, як кажуть, один раз побачити, ніж сто разів почути.

 Табарка – старовинний фінікійський порт з Генуезькою фортецею, ідеальне місце для підводного плавання та риболовлі. Утіка – найперша фінікійська колонія (ХІ ст. до н. е.), де збереглися залишки римських будинків, амфітеатру, фінікійських кладовищ. А ось  Порт-Ель-Кантауї називають перлиною туризму, з розкішними віллами та готелями, з центром дайвінгу та яхт-клубом.

 «Я, зазвичай, їду в одну й ту ж країну раз або двічі. У Тунісі я була тричі, але неодмінно туди поїду ще. Хоча б заради того, аби побувати на дводенному сафарі, яке, на жаль, пропустила, бо хотіла подивитися пам’ятки культури, – каже Тетяна. – Проте наступного разу я обов’язково поїду на цю екскурсію, бо чула про неї багато схвальних відгуків. Для себе вирішила, що треба їхати до Тунісу не на сім днів, а на удвічі більший термін: тоді ти побачиш та спробуєш усе, що заманеться, і ні про що не будеш шкодувати».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую