ye-logo.v1.2

Продовольча безпека. На Хмельниччині пшениці та гречки посіють більше, ніж торік

Економіка 2925
Цьогоріч загальна посівна площа сільськогосподарських культур очікується у межах 1 мільйона 207 тисяч гектарів
Цьогоріч загальна посівна площа сільськогосподарських культур очікується у межах 1 мільйона 207 тисяч гектарів. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Загальна посівна площа усіх сільськогосподарських культур на дві тисячі гектарів перевищуватиме показники 2021-го.

На Хмельниччині вже стартувала весняна посівна кампанія. Місцеві аграрії вносять добрива на поля й розпочинають засівати ярі культури. Щоб забезпечити продовольчу безпеку краю та України загалом цьогоріч посівні площі будуть збільшені. Про це розповів начальник управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин обласної військової адміністрації Олег Омелянюк.

За його словами, цьогоріч загальна посівна площа сільськогосподарських культур очікується у межах 1 мільйона 207 тисяч гектарів. Це на дві тисячі гектарів перевищує показника 2021 року.

«Через війну були внесені певні зміни у структуру посівних площ. Найперше суттєво збільшили обсяги продовольчих зернових і круп’яних культур, зокрема гречки, ячменю та гороху, шляхом зменшення обсягів кукурудзи на зерно та сої. Для реалізації таких планів вже засипана необхідна кількість кондиційного насіння, закуплено мінеральні добрива й засоби захисту рослин», — зазначив Олег Омелянюк.

А цьогорічна площа озимих зернових культур сягає 227,4 тисячі гектар. З-поміж них — 208 тисяч гектар припадає на озиму пшениці. Крім того, посіяно 80 тисяч гектарів озимого ріпаку.

«Мешканці області не відчувають дефіциту основних продовольчих товарів. Торговельна мережа області забезпечена продуктами першої необхідності в повному обсязі. На прилавках магазинів постійно є хліб, молочні продукти, ковбаси, цукор, крупи, олія тощо», — наголосили у пресслужбі Хмельницької обласної військової адміністрації.

Також додають, що наразі держава робить усе можливе, щоб допомогти аграріям успішно пройти весняно-польові роботи та забезпечити продовольчу безпеку країни. Наприклад, заборонено експорт насіння та мінеральних добрив, спрощено процедуру сертифікації насіння. Також уряд затвердив зміни до надання державної підтримки під час посівної в частині забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам.

Читайте також: Симчишин пригрозив директорам хмельницьких ринків, які обдирають підприємців

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую