ye-logo.v1.2

Місяць війни: як працювали публічні закупівлі на Хмельниччині

Економіка 1925
Ринок публічних закупівель у Хмельницькій області поступово оживає
Ринок публічних закупівель у Хмельницькій області поступово оживає. Фото: smida.gov.ua

Для потреб у військовий час уклали договорів на 65 мільйонів

В умовах війни ринок публічних закупівель у Хмельницькій області зазнав суттєвих змін. Він не зупинився, як на території областей, де відбуваються активні бойові дії проти російських окупантів, але торги щодо нових інфраструктурних проєктів були скасовані. Крім того, за місяць 785 разів хмельницькі закупівельники використали нову спрощену процедуру “Українська визвольна війна”. Для потреб у військовий час було укладено договорів на суму 65,9 млн грн.

Про це стало відомо з аналізу системи “Прозорро”.

Отож, відразу після початку повномасштабного вторгнення у Хмельницькій області, як і по всій країні почали масово скасовувати закупівлі. Зокрема, через введення військового стану в Хмельницькому відмінили торги щодо розробки проектної документації (в тому числі кошторисної частини) на будівництво нової школи на вулиці Січових стрільців, 8-А. Також через цю ж причину були скасовані торги на поточний ремонт шкільних автобусів у Летичеві, канцелярію для міграційної служби та квиткову розсаду для парків та скверів Хмельницького.

Однак, на початку березня ситуація стабілізувалася, а після звернення прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, закупівлі активізувалися.

“Звертаюся до бізнесу. І до тих, хто працює, і хто в ці дні евакуювався до інших регіонів. До вас прохання, якщо немає небезпеки, збирайте своїх працівників та відновлюйте виробництво. Ваша допомога сьогодні як ніколи потрібна державі, - зазначив Денис Шмигаль 16 березня.

На відновлення нормальної роботи та активність проведення закупівель вказує той факт, что нещодавно у Хмельницькому почали оголошувати торги на ремонт доріг, зокрема, вулиці Будівельників. Вже повністю проведена процедура та підписана угода на ремонт актової зали у Нетішинській міській школі мистецтв. В березні понад десять тендерів на будівельно-монтажні роботи оголосило АТ “Хмельницькобленерго”. Також обленерго провело закупівлю трансформаторів за 5 млн грн.

Не скасовує процедури щодо ремонту й Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області. Наприклад, пройшли аукціони на ремонт ділянки магістралі М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине (через мм. Вінницю, Кропивницький) та Т-06-10 Любар – Хмільник – Лука Барська – Нова Ушиця. Вартість першої угоди, яка має бути підписана - 177 млн грн, другої - 317 млн грн. Проводяться аукціони й на утримання магістралей.

Зрозуміло, що більшість закупівель зараз це все одно комунальні послуги, придбання паливно-мастильних матеріалів, продуктів харчування, ліків та іншої фармацевтичної продукції.

Щодо закупівель з позначкою “Українська визвольна війна”, то є одноособовий лідер. “Хмельницкобленерго” скористалося цією спрощеною процедурою та уклало договорів на 31,449 млн грн.

Нагадаємо, що всього в області таких договорів за місяць уклали на суму 65,9 млн грн. За кількістю угод лідерами є КНП “Хмельницький обласний фтизіопульмологічний медичний центр” (68 закупівель), КП “Міськтепловоденергія” (60), ГУ Нацполіції у Хмельницькій області (40), КНП “Староушицький обласний санаторій “Дністер” (39) та КП “Хмельницька центральна районна лікарня” (32). У Хмельницькому за цією процедурою активно купували щебінь та пісок, а на  Старокостянтинівщині замовили ремонт протирадіаційного укриття.

Всього у 2022 році у Хмельницькій області оголосили торгів на 2.893 млрд грн. В результаті торгів економія склала 49,18 млн грн або 2%.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую