ye-logo.v1.2

Арештовані акції Хмельницькгазу передали в управління державі

Економіка 5239
АТ «Хмельницькгаз» відповідає за розподіл газу на більшості території Хмельницької області
АТ «Хмельницькгаз» відповідає за розподіл газу на більшості території Хмельницької області. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Великі пакети його акцій належать росіянину, олігарху Дмитру Фірташу та «Нафтогазу України».

Україна збільшила свій контроль за постачанням газу для його споживачів. Суд передав державному агентству арештовані корпоративні права 26 операторів газорозподільчих систем. Серед них — АТ «Хмельницькгаз». Про це розповіли співробітники Державного бюро розслідувань. А кореспонденти сайту «Є» з’ясували, кому належать найбільші пакети акцій «Хмельницькгазу».

За словами спікерки ДБР Ольги Чиканової, арештовані приватні корпоративні права передано Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Загалом йдеться про 26 обласних і міських операторів газорозподільчих систем. Таке рішення ухвалив Печерський суд Києва за клопотанням ДБР.

«Відтепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу. Це є надважливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії», — пояснила Ольга Чиканова.

Серед переданих АРМА арештованих приватних акцій є акції АТ «Хмельницькгаз». По-перше, воно входить до групи регіональних операторів газорозподільчих систем. По-друге, це підтверджують фото, опубліковані ДБР. Крім того, власником одно з великих пакетів його акцій є громадянин країни-агресора.

Фірташ, громадянин росії та «Нафтогаз»: хто володіє акціями Хмельницькгазу

За інформацією аналітичної системи «YouControl», є три власники купних пакетів акцій АТ «Хмельницькгаз». Найбільше, 50,89 відсотка акцій, належить ПРАТ «Газтек». Ним опосередковано володіє український олігарх Дмитро Фірташ. До речі, ще у червні минулого року Рада національної безпеки і оборони України запровадила проти нього санкції. Тоді це рішення секретар РНБО Олексій Данілов пояснював участю Фірташа в титановому бізнесі та постачанням сировини в росію.

Ще 14,67 відсотка акцій належить громадянину росії — Луняку Володимиру Олександровичу з Москви. До речі, ймовірно саме він занесений у реєстр центру «Миротворець». Вказано, що він у 2016 році кілька разів свідомо порушував державний кордон України. Йдеться про його проникнення на території Донбасу, окуповані російсько-туристичними бандитськими формуваннями.

Щоправда, на офіційному сайті АТ «Хмельницькгаз» у найновішому списку крупних аукціонерів відсутній Володимир Луняка чи будь-який інший росіянин. Натомість 14,67 відсотка акцій належить неназваному громадянину України. Однак і в попередніх списках не вказано жодних громадян країни агресора, що суперечить інформації аналітичної системи «YouControl», взятої з державних реєстрів. Тобто він може вже не бути акціонером, але мав би вказуватися раніше.

Натомість держава контролює лише 25 відсотків акцій АТ «Хмельницькгаз». Вони належать Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України».

Читайте також: Затримали хмельничанина, який «зливав» ворогу інформацію про військових

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую