ye-logo.v1.2

«Щоб не бачили курс валют»: Нацбанк заборонив обмінникам показувати на табло курс

Економіка 4137
Відтепер в обмінниках заборонено показувати курс валют на табло
Відтепер в обмінниках заборонено показувати курс валют на табло. Фото: автора

Рішення називають наміром мінімізувати спекуляції на валютному ринку в умовах війни.

Національний банку України посилив вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою. По суті, вони стосуються обмінних пунктів. Відтепер в обмінниках на табло не можна показувати курс валют.

«Інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі – копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют, - йдеться в повідомленні Нацбанку. - Ця інформація розміщуватиметься виключно в касах установ та їх структурних підрозділів. Водночас небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв'язку забороняється здійснювати інформування про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют поза межами кас установ та їх структурних підрозділів, привертаючи до них додаткову надмірну увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами».

Як заявили в Національному банку, розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни задля отримання додаткової маржі в сегменті, де купує валюту населення, є неприпустимим. Тому, щоб мінімізувати спекуляції та створити конкурентне середовище, регулятор посилив свої вимоги до небанківських установ.

«Ці зміни не стосуються банків, оскільки на сьогодні практично не зафіксовано ними зловживань у сфері здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. Проте у разі виявлення таких зловживань, аналогічне регулювання буде запроваджено і для банківських установ», - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Читайте також: Як на Хмельниччині сімейні молочні ферми стають трендом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую