ye-logo.v1.2

Гречка, цукор та хліб подешевшають

Економіка 1030

Такі прогнози роблять у головному управлінні статистики та управлінні економіки Хмельницької області

В управлінні статистики запевняють, що цьогорічні темпи зростання цін нижчі, ніж минулого року. Можливо, споживачі ще цього не відчули, але чиновники обіцяють, що до кінця року кілограм гречки коштуватиме менше 10 гривень. Причиною зниження стануть 25 тисяч тонн крупи, яку планують зібрати.
«Цей ажіотаж з гречкою був штучним, запаси в Україні є, – повідомив начальник головного управління економіки Хмельницької обласної адміністрації Андрій Прусецький. – Хто винен, за це відповість. Нині створено робочі групи в усіх районах, які контролюватимуть встановлені граничні межі рентабельності та торговельної надбавки».
Стосовно цукру, пояснюють, що є усі передумови для зниження ціни. Адже цьогоріч посіви цукрових буряків збільшені майже вдвічі. Для потреб області необхідно 60 тисяч тонн сировини, а зібрати планують 160.
«Буде попит і пропозиція на товар, то й ціна впаде», – констатує начальник головного управління статистики у Хмельницькій області Василь Скальський. Навіть хліб може подешевшати. Вперше Хмельниччина посіла перше місце в державі за урожайністю ранніх зернових. Тому хліб пшеничний на Поділлі коштує 3,82 гривні за кілограм, в той час, коли загальноукраїнський показник 4,38. Лише житній хліб дорожчий на кілька копійок: хмельницька ціна 3,56 гривні за кілограм, а по Україні – 3,53.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую