ye-logo.v1.2

Квартира за борги

Економіка 1503

З 1 січня за комунальні борги збираються спочатку штрафувати, а потім, можливо, й виселяти

Не так давно по всіх ЗМІ пройшла інформація про те, що уряд вирішив оголосити війну тим, хто не бажає (а невдовзі, за прогнозами спеціалістів, і не зможе) розра- ховуватися за житлово-комуна- льні послуги. Так прем'єр-міністр Микола Азаров пропонує з 1 січня 2011 року стягувати з громадян пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. І хоча в 1996 році Верховна Рада заборонила робити це у зв'язку з масо- вими затримками виплати зарплат і пенсій, вже поданий законопроект, яким пропонується з 1 січня 2011 року скасувати цю тимчасову заборону.
Наступним кроком, за даними ЗМІ, стане виселення неплатників з їхніх квартир.
Зрозуміло, що такі нововведення нікого не радують. Дехто вва- жає, що  спочатку треба розібратися з тарифами ЖКГ: буде гідна зарплата, а не допомога з виживання, то й боргів не буде. В інших взагалі виникає паніка,  і вже пішли чутки, мовляв, уряд і коаліція відкрили можливість для того, щоб викидати на вулицю малозабезпечених громадян, які через постійні невиплати зарплат мають борги по квартплаті. Треті стверджують, що в цьому випадку постраждають ті, хто не встиг приватизувати квартиру.

«Нікого позбавляти житла не будемо!»
А от комунальники стверджують, що позбавляти житла вони нікого не збираються. Тим паче, що ніяких розпоряджень щодо цього вони не мають. Так у «Хме- льницькводоканалі» впевнені, що їх і не буде. Та й борги у їхніх користувачів не такі, щоб за них забирати квартири. «Мова може йти хіба що про авто, – каже заступник директора міського кому- нального підприємства «Хмельницькводоканал» Галина Павло- щук. – Та й то, якщо це стосується злісного неплатника. І якщо у його власності є автомобіль, а в нас на руках – рішення суду про стягнення боргу, виконавча служба може накласти арешт на авто- транспорт».
У Хмельницькому є квартири, на яких «висить» по 5-6 тисяч боргу за водокористування. Разом з іншими комунальними послугами набереться й більше 10 тисяч. Але, як зауважила Галина Станіславівна, навіть за так суму родину не можуть виселити з квартири.
В управлінні ЖКГ Хмельницької міської ради теж запевнили, що таких вказівок у них немає. Та й за борг у три тисячі людину квартири не позбавлять. Правда, був випадок, коли у власника двох кіосків назбирався борг у п’ять тисяч. Проте, після того, як на його бус наклали арешт, він розрахувався з комунальниками і отри- мав свою машину назад.  
Виселяти з квартир своїх боржників не збираються й ні в «Хмельницькгазі», ні в МКП «Хмельницьктеплокомуненерго». Зазви- чай, як зазначила  начальник абонентської служби публічного ак- ціонерного товариства «Хмельницькгаз» Світлана Степанюк, їхні борги коливаються від 200 до 350 гривень у квартирах, у приватному секторі можуть сягнути до 800 гривень.  
І на десять висотних будинків знайдеться лише 3-4 квартири, які вперто не бажають платити за спожитий газ, і з такими проводиться робота через відключення і су- ди. І взагалі, із 117 тисяч абонентів набереться лише 50, з яких узагалі важко щось взяти. Проте, в основному, не платять багаті. Бід- ні ж розраховуються місяць у місяць.
Щодо обіцяного нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг, то, як сказала Світлана Анатоліївна, «беручи до уваги суму, яку платять хмельничани за газ, мова йтиме про копійки. Звісно, якщо не затягувати розрахунки на довгі місяці».

Рятуйтеся у суді!
Проте, як зауважила адвокат Наталя Шустіна, в разі, якщо такий законопроект буде прийнятий, деякі неплатники таки можуть позбутися своїх квартир. І це, всупереч загальній думці, будуть ті, хто приватизував житло. «Адже це їхня власність, – каже Наталя Іванівна. –  Проте, позбавити людину квартири буде не так вже й легко. Оскільки  відбирати житло, як і інше майно, у боржників комунальники зможуть лише за рішен- ням суду. Така квартира може бути продана з аукціону, після чого комунальники отримають те, що належить їм, а решту повернуть власнику».
В цьому випадку першим і найбільш ефективним кроком, за словами Наталі Іванівни, є оскарження рішення суду протягом 30 днів в апеляційному суді. Але потрібні вагомі докази того, що людина не платить тому, що, припустимо, втратила роботу, важко захворіла…


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую