ye-logo.v1.2

По «зеленому коридору»

Економіка 1033

Проходять міжнародні пункти пропуску законослухняні суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності

Як повідомив начальник Хмельницької митниці, радник митної служби 1-го рангу Микола Харкавий, за сім місяців Хмельницькою митницею перераховано податків та зборів на суму 394, 5 мільйона гривень. А це більше на 94,5 мільйона гривень, ніж за аналогічний період минулого року. Протягом 2010 року митницею заведено 179 справ про порушення митних правил на суму 4 мільйони 460 тисяч гривень.
На кінець серпня хмельницькими митниками порушено три кримінальні справи на суму
931,9 тисячі гривень за фактами перевезення через митний кордон транспортних засобів з приховуванням їх від митного контролю та з  підробленими документами.
За словами першого заступника начальника Хмельницької митниці Степана Барабаша, сьогодні виникли серйозні проблеми з зерном. Через це те, що  експортується, має пройти всі необхідні аналізи та експертизи, бо відправник  оформляє документи на митниці так, як вигідно йому, а потім отримує від держави ПДВ. І мова йде не про тисячі, а про мільйони гривень.
В той же час митники доброзичливо ставляться до тих, хто працює чесно і прозоро. «І ми до їхньої роботи в зовнішньоекономічній діяльності теж відносимося прозоро, – каже заступник начальника митниці Олег Гоя. – У цьому році ми почали працювати за новим методом – «зелений коридор». Якщо суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) працює з нами тривалий час, і за ним не було помічено жодних правопорушень, він користується певними пільгами. Так, коли він їде за кордон і завантажується в нас, на міжнародному пункті пропуску він, так би мовити, проходить по  «зеленому коридору». Тобто, його не перевіряють. Так само, якщо він везе продукцію в Україну через кордон, всі пункти проходить без зайвих проблем.
Так, із 3 208 суб’єктів ЗЕД у 2010 році зовнішньоторговельні операції здійснювали 495. Проте, до білих списків віднесено всього 4 підприємства.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую