ye-logo.v1.2

На Хмельницькій АЕС планують збудувати 5 та 6 енергоблоки

Економіка 3087
На Хмельницькій АЕС не лише планують добудувати 3 та 4 енергоблоки, а й побудувати нові 5 та 6 блоки
На Хмельницькій АЕС не лише планують добудувати 3 та 4 енергоблоки, а й побудувати нові 5 та 6 блоки. Фото: ХАЕС

17 грудня підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5.

Сьогодні, 17 грудня, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та президент «Westinghouse Electric Company» Патрік Фрагман підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС, що будуватиметься за технологією Westinghouse АР1000. Про це повідомляє «Укрінформ». Вартість угоди не повідомляється.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, реакторна установка AP1000 вже виготовлена та перебуває в США. І вже найближчим часом на ХАЕС планують розпочати будівництво 5 та 6 енергоблоків. Але розпочнеться будівництво після ухвалення відповідного законодавства.

Ще раніше Петро Котін заявляв, що повномасштабне вторгнення росії в Україну лише зміцнило впевненість у тому, що нашій країні необхідно рухатись до енергетичної незалежності. Тому добудова двох атомних енергоблоків має стратегічне значення для безпеки держави. «Всі необхідні документи щодо добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС підготовлені й передані до Кабінету міністрів. Після ухвалення Верховною Радою відповідного закону ці блоки будуть зведені й додадуть до енергосистеми України необхідну потужність. Безумовно, війна нам заважає, але ми рухаємось вперед», - слова Котіна наводить «Енергоатом». - Зведення на майданчику Хмельницької АЕС енергоблоків №5 та №6 спільно з Westinghouse – ще одна пріоритетна задача Енергоатома».

Будівництво нових атомних блоків є частиною Енергетичної стратегії України до 2050 року.

Нагадаємо, до кінця 2024 року компанія «Westinghouse Electric Sweden AB» (Швеція) має виконати аналіз варіантів завершення будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС із застосуванням досвіду компанії «Westinghouse» у галузі реакторних технологій.

Читайте також: У громаді на Хмельниччині побудують сонячну електростанцію за три мільйони гривень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую