ye-logo.v1.2

Хмельницька АЕС може стати найбільшою у Європі

Економіка 2835
Загальна ж потужність Хмельницької АЕС перевищуватиме 6 тисяч мегаватів
Загальна ж потужність Хмельницької АЕС перевищуватиме 6 тисяч мегаватів. Фото: Андрій Кримський

Це дозволить забезпечити робочими місцями до дев'яти тисяч людей.

Після завершення будівництва чотирьох енергоблоків Хмельницька АЕС перевершить за своєю потужністю найбільшу на європейському континенті Запорізьку АЕС. Про це заявив виконуючий обов'язки голови правління Енергоатому Петро Котін у колонці «Української правди».

Будівництво нових атомних блоків є частиною Енергетичної стратегії України до 2050 року. На хмельницькому енергетичному підприємстві має з'явитись чотири реактори. Наразі триває підготовка до добудови енергоблоків №3 та №4. Паралельно із цим найближчим часом має розпочатися будівництво 5 та 6 енергоблоків. Як напередодні писав сайт «Є», їх будуть зводити за технологією Westinghouse АР1000.

«Реактори, про які йдеться, є ядерними установками покоління ІІІ+, більш безпечними й маневровими. Фактична потужність кожного блоку АР1000 становить понад 1100 МВт, і це наразі одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки АЕС навіть у разі блекаутів та відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення. У світі вже побудовано п'ять таких енергоблоків, вони працюють у США і Китаї, але поки їх немає в Європі, хоча багато європейських країн вже заявили про плани їх збудувати», - зазначає Петро Котін.

Загальна ж потужність Хмельницької АЕС перевищуватиме 6 тисяч мегаватів. Цей показник свідчить про те, що Хмельницька АЕС може стати потужнішою за найбільшу в Європі Запорізьку АЕС, яка перебуває під контролем російської окупаційної армії. За словами Петра Котіна, це дозволить забезпечити робочими місцями велику кількість людей.

«Під час будівництва нових блоків на Хмельницькій АЕС створять до дев'яти тисяч робочих місць. Це стане поштовхом для розвитку всієї Хмельниччини, а безпосередньо ХАЕС стане флагманом атомної енергетики Європи і зрештою матиме шість енергоблоків та за проєктною потужністю перевершить найбільшу на континенті Запорізьку АЕС», - пояснює він.

Нагадаємо, що у грудні 2023 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та президент «Westinghouse Electric Company» Патрік Фрагман вже підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5.

Читайте також: У Старокостянтинові встановили когенераційну установку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую