ye-logo.v1.2

Туризм, економіка, дороги, інфраструктура

Економіка 3888

У Хмельницькій області розроблений проект плану реалізації стратегії регіонального розвитку Хмельниччини

У травні обласна рада ухвалила стратегію регіонального розвитку Хмельниччини на 2011-2020 роки, над якою працювали представники влади, громадськості, експерти Євросоюзу. Однак, щоб стратегію втілити у життя, необхідний останній документ - план втілення цієї стратегії, розрахований на три роки. Він складається з чотирьох програм і дев'яти підпрограм. Перша програма стосується розвитку туризму. Приміром, у Хмельницькому планується створити регіональний центр розвитку туризму, а у деяких туристичних місцевостях (Гриців, Кам'янець-Подільський) – туристично-інформаційні центри. Як зазначають розробники проекту, ці структури не підмінятимуть управління культури, вони потрібні для того, щоб консолідувати усю інформацію про туристичні агенції, послуги, готелі, цікаві об'єкти. Інший аспект програми передбачає підтримку розвитку окремих населених пунктів і туристичної продукції. Щодо конкретних місцевостей, то підтримку отримають туристичні об'єкти Междибожа, Кам'янця-Подільського, Самчиків, Сатанова, Сутковець Ярмолинецького району та Хмельницького. Зокрема, музей Островського у Шепетівці реорганізують у музей військової техніки і зброї, у маєтку в Самчиках створять картинну галерею, у Сатанові та Сутківцях відкриють майстерні народних промислів, а у Хмельницькому – парк найцікавіших об'єктів-мініатюр “Все Поділля”. Загалом програма включає у себе вісімнадцять проектів.

Інша програма - “Розвиток сільської місцевості та територій довкола міст області” - розглядається в рамках трьох компонентів: двох економічних (підтримка сільського господарства та отримання прибутку) і одного соціального (поліпшення якості життя. Зокрема, в містах обласного значення та поблизу автомагістралей планується створення ринків свіжої сільськогосподарської продукції, для сільських кооперативів малорозвинутих сільськогосподарських місцевостей (таких, як Новоушицький, Полонський, Віньковецький райони) закуповуватимуть насіння та саджанці, освоюватимуть виробництво кмину. На Деражнянщині, на території колишньої військової бази, планується оснастити склад для зберігання овочів і фруктів. Програма складається з 21 проекту.
Програмам “Забезпечення росту регіонального потенціалу” - в основному, орієнтована на покращення інфраструктури, навколишнього середовища та соціального і медичного обслуговування. Десять проектів програми передбачають: покращення дорожньої інфраструктури області, біологічну очистку комунальних та побутових стічних вод виправних закладів, створення центрів обробки твердих відходів, організацію волонтерської практики для студентів-медиків у сільських медичних закладах, закупівлю медичного обладнання для сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів.
Загальна вартість усіх проектів складає 111 мільйонів гривень: понад 31 мільйон – на 2012 рік, понад 50 – на 2013 та майже 30 мільйонів – на 2014 рік. Частину цих грошей планується отримати з обласного бюджету, однак більшу частину – із зовнішніх джерел (регіонального фонду стратегічного розвитку, за рахунок пілотної підтримки регіонів Євросоюзом). Після обговорення та внесення усіх пропозицій проект плану реалізації стратегії регіонального розвитку буде винесений на розгляд депутатів обласної ради.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую