ye-logo.v1.2

45 мільйонів гривень і два з половиною місяці

Економіка 2961

Саме стільки грошей та часу знадобилося для будівництва однієї з двох тваринницьких ферм, які днями відкрили на Хмельниччині

Перерізати червону стрічку на відкритті двох фермерських господарств прибув сам міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха та народні депутати України. Одне із господарств було відкрито наприкінці минулого тижня в селі Жижниківці Білогірського району в одному із ТОВ, яке спеціалізується на вирощуванні елітного насіння зернових і зернобобових культур, насіння гібридної кукурудзи. На підприємстві, яке очолює Герой України Петро Іващук, урочисто відкрили молочну ферму на 600 голів великої рогатої худоби (ВРХ). До 2016 року керівництво господарства планує наростити поголів’я ВРХ до 3500 голів, в тому числі корів до 1200 голів. Зараз середній надій на корову на підприємстві становить 5300 кілограмів молока. До кінця року тут планується закінчити ремонт корівника та ще одного телятника.
Перебуваючи на Хмельниччині, міністр взяв участь у ще одному відкритті молочно-товарної ферми на 1200 голів дійного стада у селі Саверці Шепетівського району. На її будівництво та реставрацію однією з сільськогосподарських корпорацій пішло 45 мільйона гривень та два місяці роботи. Цей об'єкт став найбільшим в області молочно-товарним комплексом. Наразі тут працюють 15 доярок у три зміни.
До речі, перебуваючи на Хмельниччині, Микола Присяжнюк заявив, що держава компенсуватиме сім гривень на кілограм живої ваги для закупівлі телят у населення, а також до 50 відсотків вартості будівництва і реконструкції ферм. Фінансуватиметься також для фермерів будівництво невеликих ферм – від п'яти голів. До 50% планується компенсувати закупівлю і лізінг доїльного обладнання, охолоджувачів, щоб можна було сформувати міні-ферми.
Загалом же, ті виробники, які займаються молочним тваринництвом, отримуватимуть компенсацію: близько 70% витрачених коштів. У державних планах на наступний рік максимум коштів виділяти на розвиток молочного тваринництва. Загалом, ця сума становитиме більше, ніж два мільярди гривень.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую