ye-logo.v1.2

«Хмельницький є містом нетиповим», –

Економіка 1373

вважає заступник міського голови Ірина Ковальчук

Проект Податкового кодексу потрапив під такий шквал критики, що здавалося – доля його вже вирішена, і в своєму початковому вигляді він залишиться лише у нічних жахіттях українських бізнесменів. Проте, жодної пропозиції малого бізнесу в доопрацьованому та відредагованому вигляді проекту Податкового кодексу не враховано. І, як зазначають підприємці, малий бізнес, на відміну від великого, від прийняття Податкового кодексу програє за всіма параметрами.
– Які перспективи чекають на Хмельницький у зв’язку з прийняттям нового Податкового кодексу?
– Поки що не можу нічого сказати, бо він ще обговорюється, і за останні два місяці я бачила чотири його варіанти. Насправді потрібно щось змінювати, бо, існуючи на тій системі, яка є нині, ми не наповнимо бюджет.
Нас цікавить ринковий збір, бо в нас він найвищий в Україні. Навіть в кілька разів вищий, ніж в Одесі, де територія ринку більша і де більше підприємців. Ми, навпаки, вважаємо, що по нашій системі треба піти всім, а не просто скасувати цей збір, як пропонується у проекті нового Кодексу. А що ж замість нього? Чим ми наповнимо бюджет?
… Те, що потрібно впорядковувати спрощену систему, це факт. І ми давали свої пропозиції, на прикладі міста, де з мінімальним адмініструванням забезпечено максимальний збір. І про це ми говорили за одним столом з підприємцями, які не проти подібних змін. Проте, до кінця наші пропозиції в тих проектах, які я бачила, не відображені. Бо, як пояснив голова Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський, Хмельницький є нетиповим. І хоч та система, яка існує в нас, є прекрасною і доцільною, вона не може бути запроваджена у всіх містах. А ми окремо існувати не можемо, тому питання й досі не закрите.
– Це – в перспективі. А чим сьогодні може почванитися Хмельницький?
– Ми забезпечили роботу не лише єдиного вікна, а й єдиного офісу, який дозволяє всі дозвільні документи здавати і отримувати в одному місці. І ми – одні з перших в Україні за кількістю виданих дозволів.
З вересня у нас запроваджено декларативний принцип – за заявою про початок підприємницької діяльності безпосередньо в торгівлі і закладах ресторанного господарства. І якщо раніше підприємці брали дозвіл, проходили необхідні установи, то зараз людина заповнює декларацію встановленого зразка і через три дні може приступати до роботи.
– Сьогодні у Хмельницькому жваво обговорюється питання щодо ситуації на торговому ринку «Бартер-сервіс». Адже чимало людей бояться залишитися без роботи.
– Хочу заспокоїти всіх, кого торкнулася це питання – ніяких проблем немає. Справа в тому, що за рішенням сесії міської ради вирішено не продовжувати договір оренди землі на наступний період, бо утримання торгових місць на ринку «Бартер» не відповідав правилам торгівлі на ринках Хмельницького. Міськвиконком виконав доручення сесії і тимчасово уповноважив комунальне підприємство «Ринок «Ранковий» забезпечити функціонування ринку.
Причому, послуги комунального підприємства значно дешевші, ніж надавав їх «Бартер». Так, утримання місця на «Бартері» коштувало 57 гривень з людини, на «Ринку «Ранковому» – 30. Паркування легкового автомобіля замість 8 гривень обходитиметься у 5.
Крім того, підприємці, які торгуватимуть на ринку, будуть забезпечені  охороною, можлива й персональна охорона кіоску з матеріальною відповідальністю фірми у разі крадіжки.
Ще хочу сказати, що людям не треба боятися залишитися без роботи, оскільки всі місця збережені. І сьогодні адміністрація ринку укладає угоди на наступний рік з кожним працівником.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую