ye-logo.v1.2

Голландія зацікавилась хмельницьким сміттям

Економіка 1318

Планується будівництво комплексу з його переробки

Наприкінці минулого тижня в обласний центр завітали пред-
ставники двох компаній-парт-
нерів: Адам Хойл, керуючий інтернаціональними проектами компанії “KOOP International UA” з Голландії та Андрій Богоявленський, директор компанії “Розвиток Європейських технологій” з Києва. Компанії презентували інвестиційний проект реформування житлово-комунального господарства. Зокрема, мова йшла про утилізацію та переробку сміття на вторинну сировину та “зелену” енергію. Згідно з проектом, 64% сміття переробляється на вторсировину, 34% спалюється, і лише 2% йде на захоронення. Це дасть можливість значно знизити забрудненість повітря газами.
 “Ми зацікавлені у співпраці з Україною, особливо з Хмельницьким. Відходи – це золото, і ми допоможемо його заробити. Їх переробка дасть можливість виробляти енергію, а згодом будувати енергозберігаючі будинки. А ще – знизити рівень забруднення повітря та води, а також тарифів на комунальні послуги”, – переконаний
Адам Хойл.
 Як зазначив Андрій Богоявленський, тільки за умови державної гарантії йтиме мова про інвестиції. Наразі держава готова піти назустріч іноземним інвесторам. “Голландці мають серйозні наміри стати нашими партнерами. Якщо вдало та грамотно організувати роботу у команді, тоді обов’язково все вийде. Я впевнений, що за допомогою європейських технологій ми зробимо величезний крок вперед. Тому ми готові підтримати конкретну місцеву програму,  – сказав Андрій Борисович. – Якщо місто буде готове до співпраці, ми організуємо навчання спеціалістів за кордоном, познайомимо їх з новими технологіями. Будівництво заводу дасть можливість створити додаткові робочі місця та запобігти екологічним наслідкам. Треба дбати про майбутнє наших дітей, які мають право на життя в нормальних екологічних умовах”.
 До речі, питання про проблему хмельницького сміттєзвалища гостро стоїть вже не один рік. За прогнозами, його вистачить ще максимум років на чотири. А тоді сміття просто “впаде на голову”.
 Чи будуватимуть у Хмельницькому сміттєпереробний завод – покаже час. Принаймні, цим проектом зацікавилися кілька депутатів-бізнесменів. Головне, щоб їх ентузіазм не зник одразу після виборів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую