ye-logo.v1.2

Чи можна за зарплату купити квартиру в обласному центрі?

Економіка 2027
Річної зарплати вистачить на туалет або півмашини.. Фото: Фото Євгенія ДОРОФЕЄВА.

Мешканець Нетішина зможе це зробити за чотири роки, а Старосинявщини, Білогірщини чи Старокостянтинівщини – майже за дванадцять

За статистикою, середня зарплата у нас постійно зростає.  Насправді ж, чим далі, то ми стаємо  все менше купівельноспроможними. А за європейськими чи американськими мірками українці – взагалі бідні. Ми спробували підрахувати, що середньостатистичний подолянин може купити за свій річний заробіток. Враховували, що людина відкладатиме усю свою зарплатню, а харчуватиметься й вдягатиметься на гроші своєї другої половини.

Як ми рахували
За основну цифру взяли так звану середню зарплату за півроку. Тобто,  якщо взяти увесь ваш заробіток за півроку та розділити на шість місяців, це й буде  середня зарплата за місяць.  За даними обласного управління статистики, у першому півріччі середня зарплата по області складала 1 675 гривень, у Хмельницькому – 1 806. Найвищі  заробітки отримували у Нетішині – 3 942 гривні, найнижчі – у Білогірському, Старокостянтинівському та Старосинявському районах – 1 269, 1 268 та 1 261 гривню відповідно. Тепер рахуємо: за рік мешканець Нетішина  принесе додому 47 304 гривні, а найменш оплачуваних районів –  15 180, мешканець обласного центру 21 672, а середньостатистичний  подолянин –  20 100 гривень.

За рік наскладав на туалет
Хмельницький – місто дороге. У цьому ми переконалися, коли почали вивчати  ціни на квартири. І виявилося, що у Хмельницькому вони не дешевші, ніж, приміром, у Харкові. Квадратний метр житла   у нашому обласному центрі коштує, в середньому, п’ять-сім тисяч гривень (у столиці 13,6-16,8 тисячі гривень). Де ми взяли цю цифру? Все дуже просто: взяли ціни на квартири у різних мікрорайонах міста  кількох агенцій нерухомості і вивели середнє арифметичне. До уваги брали  житло на вторинному ринку. Так от.  На квартиру у Хмельницькому загальною площею 30 квадратних метрів нетішинець збиратиме гроші майже чотири роки, жителям  Старосинявщини чи Білогірщини доведеться йти до мрії про житло в обласному центрі майже дванадцять років.  За рік же він наскладає лише на 2,5 квадратного метра – якраз на туалет.
Для порівняння. Річної зарплати середнього жителя Росії  вистачить на квадратний метр житла у Москві. Американець за п’ять років може купити квартиру площею 72 квадратні метри в сонячній Каліфорнії.  Житель Західної Європи (Німеччина, Франція) за річний заробіток може купити половину двокімнатної квартири у передмісті Парижа (12 тисяч гривень за квадратний метр)  чи 30-метрову квартирку на околиці Берліна (квадратний метр житла там коштує близько восьми тисяч гривень).

На колеса – за два з половиною роки
“Деу Ланос” часто називають “народним” автомобілем, бо саме він, за статистикою, найчастіше трапляється на наших дорогах.  В середньому, така автівка й – не першої молодості, але яка ще добре бігає, коштує 45-50 тисяч гривень. І мешканець Нетішина може купити її за один рік. Старосинявцям чи білогірцям доведеться  накопичувати гроші аж три роки.Середньостатистичний подолянин зробить це за два з половиною роки.

Дворічного заробітку  може вистачити на оплату  курсу навчання у вузі
 За зібрані за рік гроші ваша дитина може два (і навіть три-чотири) роки провчитися в одному з вузів області  (9-15 тисяч за рік). А якщо трішки додасте до накопиченої суми, то можете оплатити навчання у престижному Київському національному університеті імені Шевченка (близько 25 тисяч за рік). Щоправда, жителі Нетішина можуть одразу оплатити майже два роки навчання у Києві.


Коментарі:

Вова 20.10.2010 22:20

Середня зарплата - те чого немаэ в принципі. Якщо до прикладу Старокостянтинів місто військових, всі зарплати наведені "брудними", то насправді необхідно ще відняти 20 %, в Хмельницькому ж навпаки - багато базарників (власників) та найманих працівників які отримуюють зарплату у конвертах - необхідно множити принаймі вдвічі. Зі свого пикладу можу сказати що "відложити" на квартиру, працюючи в обласному центрі у державному секторі, чесно сплативши всі податки за 10 чи навіть 100 років неможливо - потрібно в цей час десь жити і відкласти гроші просто неможливо - всі гроші дійсно йдуть на туалет. тільки не на його пидбання. а на його заповнення :) - залишками харчових продуктів у перепрацьованому вигляді. Короче гон...

Я 16.10.2010 09:49

Уважаемая автор! А смысл этого материала? Ну, что вы дали кроме фразы: "за статистичними данними"? И так все понятно и давно известно. В городе атомщиков одна зарпалата, в глубинке - другая. Для чего все было это писать, когда можно было копать глубже с конкретными примерами!!!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую