ye-logo.v1.2

У Кам'янці-Подільському знайшли вежу, яка понад 200 років була під землею

Історія 4061
Знайдена вежа була складовою оборонних споруд міста
Знайдена вежа була складовою оборонних споруд міста. Фото: Павла Нечитайла та надане НІАЗ "Кам'янець"

Археологи також виявили мідні казани, що є унікальними знахідками для України.

Охоронна археологічна служба, здійснюючи розкопки на території Старого міста, виявила вежу, яка кілька століть перебувала під землею.

“Ми знали, що в цьому місці була людвисарня — майстерня із виготовлення гармат. Але розкопки виявили більш давню споруду — двоповерхову вежу, яку зображено на найстарішому плані міста роботи Томашевича 1670-х років, а також згадується у документі тих часів - “Реляціях про падіння Кам'янця” Маковецького, - розповідає керівник експедиції Павло Нечитайло. - Цілком можливо, що згодом у вежі обладнали людвисарню, однак ми не виявили ознак гарматного виробництва”.

Також під час розкопок археологи знайшли два мідні казани, які виявилися точними аналогами виробу, який зберігається у Будапештському музеї і датується другою половиною XVII століття.

“Це унікальні знахідки, в України у них немає аналогів”, - каже Павло Нечитайло.

Як повідомили у Національному історико-архітектурному заповіднику “Кам'янець”, розкопки на цих територіях ведуться з 2006 року. За цей час науковці розчистили і реставрували оборонні мури, і ось виявили старовинну башту.

“Залишки вежі, які перебувають у досить гарному стані, планують законсервувати та експонувати під склом. А мідні казани згодом можна буде побачити у виставкових залах нашого музею”, - розповіла завідувач відділом реставрації та реабілітації пам'яток НІАЗ “Кам'янець” Анна Кулішова.


Архівне фото оборонних мурів.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую