ye-logo.v1.2

Язичницьке божество переїде в музей

Історія 2879 1

Незабаром колекцію Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника поповнить цікавий експонат – язичницький ідол, якого знайдено в лісі біля села Пижівка Новоушицького району.

 До слова, місце його знаходження було нанесене на карту  ще на самому початку ХХ століття  відомим подільським краєзнавцем Юхимом Сіцінським. Нинішня «прописка» пам’ятки в лісі швидше за все – не її початкова  «адреса». Поруч зі святинею  немає ні культових поховань, ні слідів капища, каже науковий співробітник музею Руслан Йолтухівський.  Про «переїзд» можуть свідчити й пошкодження. Науковці припускають, що ідол постраждав від рук варварів десь 70 років тому: йому відбили голову. Можливо, варвари мали намір використати святиню в якості будівельного матеріалу, або  ж він правив за межовий знак земельних володінь.  
У відділі археології  музею вже є ідол із села Калюс цього ж району. Територія над Дністром була в давні часи багата на слов’янські капища. Пижівський ідол має висоту три з половиною метри, ширина каменю, з якого його витесано – 40 сантиметрів, товщина – 25. Науковці припускають, що ідола могли витесати та встановити або в ранньослов’янський період (ІІ-V століття до нашої ери),  або ж скіфи (VII-IV cтоліття до нашої ери). Після доставки до Кам’янця-Подільського на знахідку чекає наукова  експертиза. 

Коментарі:

Віктор 18.08.2010 09:06

3 серпня Пижівський ідол було встановлено в археологічному дворику в м.Кам'янець-Подільський http://museum.k-p.km.ua/index.php?option=com_content

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую