ye-logo.v1.2

У заповіднику «Подільські товтри» інтенсивно грабується пам’ятка

Історія 4236
Фото: зі сторінки Данни Нарольської у Фейсбук.

В селі Сокіл Кам’янець-Подільського району, яке знаходиться у неповторному куточку державного заповідника «Подільські товтри» групка молодиків руйнує старовинне трипільське поселення, яке датується 3-5 тисячоліттям до нашої ери.

Підтвердив дану інформацію і завідувач сектору Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, археолог Петро Болтанюк, який виїжджав на місце події.
«На місці заповідника було викопано більше двадцяти ям. Потім вони були засипані. Перекоп культурної пам’ятки вже знищує певну інформацію, яка є неоціненною для нашого покоління. Нажаль, це біда нашого часу і такі випадки трапляються не лише на Поділлі, а й по всій Україні. Основна причина цього – бідність та жадібність українського народу. Дотримуватися законності ми ще тільки вчимося», - розповів Петро Анатолійович.

Кам’янчанка Данна Нарольська на своїй сторінці у Фейсбук повідомила про незаконні розкопки у заповіднику «Подільські товтри»:

«Вандали представляються київськими археологами, хоча серед них впізнано жителів Кам’янця. Раніше вони копали цілодобово, проте, коли в жителів села закралися сумніви щодо законності їх діяльності вони працюють вночі так, що на ранок залишаються нові сліди своїх «досліджень». Це сліди не просто перекопаної поверхні ґрунту, а вандали заглиблюються до двох-трьох метрів, руйнуючи при цьому, а іноді і залишаючи під відкритим небом фрагменти старовинного житла, посуду».

«Наразі відбувається збір потрібних документів та свідчень, які будуть направлені в Службу безпеки України та в Прокуратуру», - повідомив Петро Болтанюк.

  

На фото видно залишки стін старовинного житла: розкидані цеглини, тунелі, які можуть бути залишками кімнат, велика кількість побитого старовинного посуду з характерним орнаментом та предметів життєдіяльності наших пращурів.

 

Надія Свінціцька 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую