ye-logo.v1.2

Хмельницькі депутати пропонують оголосити 2019-й – роком Народного Руху України

Історія 2065
Виступ В'ячеслава Чорновола на одному із засідань УНР у 1991 році
Виступ В'ячеслава Чорновола на одному із засідань УНР у 1991 році. Фото: з архіву Володимира Дубаса, газета «Молода Галичина».

Із відповідним зверненням вони планують звернутися до керівництва держави.

Серед пам’ятних дат української історії у 2019 році – 30-річчя наймасовішої громадсько-політичної організації демократичного спрямування – Народного Руху України, яка була утворена на І (Установчих) Зборах Народного Руху України 8-10 вересня 1989 року під назвою «Народний Рух України за перебудову».

«Громадсько-політичний рух, утворений на базі численних демократичних угруповань, зіграв визначну роль в досягненні Україною державності. У 1990 році на перших альтернативних виборах в УРСР, Рух досяг значних успіхів у виборчій кампанії та утворив впливову фракцію «Народна рада», забезпечив більшість у ряді місцевих органів Західної України. Діяльність НРУ заклала фундамент для проголошення незалежності нашої держави», – йдеться у тексті звернення, яке депутати Хмельницької облради розглядатимуть на черговій сесії.

У тексті звернення зокрема йдеться про те, що велика історична заслуга Народного Руху України у консолідації нашої спільноти та піднесенні національної свідомості українського народу, відродженні історичної пам’яті, залученні широких верств населення до розбудови держави.

«Лідери Руху, зокрема В’ячеслав Чорновіл, внесли вагомий вклад у конституційний та державотворчий процеси, висвітлення замовчуваних раніше сторінок нашої трагічної історії, відродження української духовності», – йдеться у зверненні.

Діяльність Народного Руху України у кінці вісімдесятих – на початку дев’яностих років двадцятого століття стало унікальним явищем у суспільно-політичному житті країни і заслуговує на гідне місце в українській історії.

«Враховуючи роль НРУ в історії нашої країни, пропонуємо оголосити 2019 рік роком Народного Руху України», – пропонують депутати Хмельницької обласної ради.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую