ye-logo.v1.2
16 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 30 березня

Юна МІТРАШКО Історія 907
Сьогодні Меджибіж святкує 48 років з часу відкриття першої музейної експозиції у Меджибізькій фортеці
Сьогодні Меджибіж святкує 48 років з часу відкриття першої музейної експозиції у Меджибізькій фортеці. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

30 березня 1971 року відбулось відкриття першої музейної експозиції у Меджибізькій фортеці. ЇЇ розмістили в одному з відреставрованих приміщень - будинку коменданта. Його завідувачем став Михайло Ягодзінський, який згодом зробив музей «самостійним». А через 30 років на базі Меджибізької фортеці було утворено Державний історико-культурний заповідник «Межибіж».

30 березня 1885 року у Петербурзі на 90-му році життя помер видатний педіатра і наш земляк з Красилова Степан Хотовицький. Пам'ять про видатного педіатра увічнена меморіальною дошкою на будівлі Красилівської райлікарні. Іменем засновника вітчизняної педіатрії названо вулиці у Красилові і Хмельницькому.

30 березня 1838 року комісія, яка займалась розслідуванням справи братів Шапіро зі Славути винесла вирок. В його основі лежало те, що звинуваченні брати Шапіро, належачи до секти хасидизму і маючи великий вплив на єврейську общину, друкували книги без належної цензури. Виходячи з цього військовою комісією був винесений вердикт: засудити до «політичної смерті» - позбавлення всіх прав та заслання в Сибір. Так, була поставлена крапка в історії типографії Шапіро в Славуті, а також десятків інших єврейських типографій. Всі вони були закриті.

У 1944 році 30 березня головою Проскурівського міськвиконкому призначено Петра Шимка. Він перебував на цій посаді всього 35 днів, найменше серед очільників виконавчої влади обласного центру.

У 2014 році цього дня у Хмельницькому пройшло Недільне віче на Майдані. Хмельничани прийшли на головну площу міста пом’янути загиблих Героїв, саме в цей день минуло 40 днів з трагічних подій 18-20 лютого, під час яких загинули герої Небесної Сотні на столичному Майдані.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую