ye-logo.v1.2
28 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 12 червня

Юна МІТРАШКО Історія 940
12 червня 1864 року почалось будівництво Новопланівського мосту в Камянці-Подільському
12 червня 1864 року почалось будівництво Новопланівського мосту в Камянці-Подільському. Фото: k-p.net.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

12 червня 1864 року відбулась урочиста закладка Новопланівського мосту в Камянці-Подільському. Після гарматного салютування на дно котловану опустили мідну дошку з вибитими на ній іменами генерал-губернатора, губернатора і єпископа. Розробка сполучної ланки між Старим містом і новою його частиною, що отримав назву Новопланівського мосту, була доручена академіку архітектури Олександру Івановичу Песке. У 1864 році він був призначений на пост головного подільського містобудівника, а втілення мосту в життя здійснювалося під пильним контролем військового інженера Костецького. Майже десять років тривало будівництво. Лише в кінці 1873 року всі будівельні роботи були закінчені. Головними елементами щойно побудованого мосту стали 6 опор, дерев'яна підкісна система і перекриття у вигляді балок і настилу. Довжина його становила 136 метрів, висота - 38 метрів. Урочисте відкриття мосту відбулось 19 січня 1874 року. Зараз міст є пам’яткою містобудування та архітектури місцевого значення.

У 2013 році 12 червня перемогою подолян завершився чемпіонат України з фехтування. До складу команди увійшли: Олег Штурбабін, Дмитро Бойко, Дмитро Пундик і Олександр Торчук. У вирішальному поєдинку вони обіграли гостей зі столиці із результатом – 45:41.

У 2015 році цього дня у зоні проведення ООС загинуло троє наших земляків. У Станиці Луганській загинув 42-річний Андрій Тимощук із села Галущинці Підволочиського району. Боєць служив у 128-ій гірсько-піхотній бригаді, був мінометником.

Неподалік від села Троїцьке (Попаснянський район) підірвавшись на фугасі загинув Олег Угринович із позивним "Змій". Чоловік родом із села Зеленче Дунаєвецького району, розвідник, служив у 93 бригаді.

В районі аеропорту Донецька загинув Олександр Цисарь із позивним «Шип». Військові їхали з села Водяне до селища Опитне (Ясинуватський район) їх БТР підірвався на протитанковій міні. Олександр Цисарь був командиром взводу 93-ої бригади.

Минулого року 12 червня неподалік Нетішина люди протестували проти випалювання деревного вугілля. На Славутчині в селі Старий Кривин люди протестували проти випалювання деревного вугілля у промисловій зоні Нетішина. Більш як п'ять десятків людей з плакатами дві години ходили пішохідним переходом на трасі Рівне-Хмельницький. Також учасники акції підписали лист-вимогу до керівництва країни доручити правоохоронним органам, розв'язати це проблемне питання.

На Славутчині в селі Старий Кривин люди протестували проти випалювання деревного вугілля.Фото: netishynrada.gov.ua

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую