ye-logo.v1.2

Загинули через напад: археологи натрапили на унікальні знахідки ХІІІ століття

Історія 9967
У залишках житла археологи натрапили на несподіванку – кістяк чоловіка
У залишках житла археологи натрапили на несподіванку – кістяк чоловіка. Фото: Ігоря Старенького

Дослідження проводять в Кам’янець-Подільському районі.

Археологічна експедиція Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника разом зі студентами-першокурсниками Історичного факультету КПНУ імені Івана Огієнка, продовжують розкопки на Кармалюковій горі, що Кам’янеччині. Наразі тут уже натрапили на досить несподівані знахідки, що дають змогу зробити припущення щодо історичного минулого цього городища.

«Раніше це городище ретельно ніхто не досліджував. Тому ми обрали саме його. Заклали в різних місцях декілька розкопів та траншей. Вперше досліджували вал та рів. Та найцікавіша знахідка чекала нас біля основного валу, де виявили залишки житла», - розповідає Ігор Старенький, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та керівник експедиції.

Саме у залишках житла археологи натрапили на несподіванку – кістяк чоловіка.

«Ця людина не була похована. Вона загинула. Це чоловік і можемо припускати, що він загинув від поранення в шию. Про це свідчить те, що під час своєї смерті правою рукою він тримався саме за шию. Поряд, приблизно на відстані одного метра, напрапили на ще один кістяк. Він лежить до першого під кутом 90 градусів і придавлений жорновим каменем», - зазначає Ігор Старенький.

Загиблі після смерті були привалені конструкцією житла. Знайдені скелети археологи датують серединою ХІІІ століття.

«Судячи з виявленого, можемо говорити про те, що це городище загинуло в середині ХІІІ століття внаслідок військових дій та більше ніколи не відновлювалося. На грабіжницьких ямах, які є на валах, також є багато кісток. Ці люди також не були поховані. Як і ті, на кістяки яких ми натрапили в розкопаному житлі», - каже науковець.

Археологи припускають, що городище могло бути знищене внаслідок нападів монголо-татар у 1240-1250-х роках».

Крім того, під час розкопок тут знайшли колекцію металевих виробів – наконечники стріл, ножі, фрагмент меча, пряжки та скляні браслети. А також почали розчищення фрагменту горщика, який знаходився під скелетом.

Знахідки свідчать, що городище загинуло в середині ХІІІ століття внаслідок військових дій.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую